Aktualizacja: 04.04.2025 04:25 Publikacja: 22.01.2025 16:12
„Płyny stosowane do napełniania e-papierosów zawierają głównie dwa składniki: glikol propylenowy i glicerynę roślinną, które w drogach oddechowych wykazują działanie toksyczne"
Foto: PAP/Michał Walczak
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy (NIZP PZH-PIB) przestrzegł przed dużą szkodliwością wapowania, czyli korzystania z urządzeń określanych jako e-papierosy jednorazowe (disposable vapes lub disposable e-cigaretes), waporyzatory, e-papierosy czy też po prostu „jednorazówki” – bez względu na to, czy produkty te zawierają nikotynę, czy też nie. Także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca uwagę na zagrożenia tych urządzeń dla zdrowia, takie jak choroby płuc, zatrucia, urazy, oparzenia i negatywne skutki dla układu sercowo-naczyniowego.
Program „Profilaktyka 40 Plus" dobiega końca. Umożliwia on osobom powyżej 40. roku życia wykonanie szeregu bezpł...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Z chorobą otyłościową zmaga się już niemal co czwarty Polak. I chociaż leczenie powikłań kosztuje krocie, to wci...
Zespół naukowców z Wielkiej Brytanii podzielił się wynikami badania dotyczącego skutków spożycia napojów typu sl...
Nowy program profilaktyczny Ministerstwa Zdrowia może objąć ocenę stanu zdrowia pacjenta nie tylko pod kątem cho...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Od 1 maja 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować nowy program profilaktyczny Moje Zdrowie, który obejmie całą pop...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas