Fundusze Europejskie dla ochrony zdrowia
Nowoczesna infrastruktura i specjalistyczna aparatura medyczna to klucz do wysokiej jakości ochrony zdrowia. W ciągu ostatnich lat rozwój tego sektora w Polsce znacznie przyspieszył. To efekt działania m.in. Funduszy Europejskich.
Czy w aptekach zabraknie leków? Bez pilnej nowelizacji ustawy refundacyjnej to możliwe
Obecny wskaźnik inflacji powoduje wzrost kosztów prowadzonej działalności nieomal w każdej branży, nie omijając także branży farmaceutycznej. Regularną odpowiedzią na takie zjawisko jest podnoszenie przez producentów i usługodawców cen produktów i usług końcowych. To rozwiązanie nie jest jednak możliwe w przypadku hurtowni farmaceutycznych, których działalność jest ściśle uregulowana prawem.
Szpital w Wolicy pionierem w wykorzystaniu zielonej energii w obiektach medycznych w Polsce
Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy dołączył do renomowanej społeczności Global Green and Healthy Hospitals, liczącej ponad 1450 członków w 72 krajach, którzy reprezentują interesy ponad 44 tysięcy szpitali i ośrodków zdrowia na świecie. Członkowie społeczności "zielonych szpitali" wykorzystują innowacje, pomysłowość oraz inwestycje, aby przekształcać sektor zdrowia i wspierać zdrową przyszłość dla ludzi i planety.
Na RZS chorują nie tylko osoby starsze
Na diagnozę czekałam aż cztery lata. Trudno było ją postawić, bo w badaniach nic specjalnego nie wychodziło - mówi Ewa Cieszyńska, pacjentka chorująca na RZS.
Nowoczesne monitorowanie glikemii i telemedycyna to odpowiedź na potrzeby pacjenta, diabetologa i systemu
Nowoczesne metody monitorowania glikemii oraz rozwiązania z zakresu telemedycyny stanowią przełom w codziennej opiece nad osobami z cukrzycą. To nie tylko rozwiązania poprawiające komfort życia chorego, w każdym wieku, ale przede wszystkim – droga do poprawy współpracy pacjenta i lekarza, do bardziej świadomym codziennych decyzji i wreszcie do redukcji rozwoju powikłań cukrzycy. Przynoszą one korzyści zarówno dla pacjenta, lekarza, jak i systemu opieki zdrowotnej – wskazują wnioski z raportu „Rola nowoczesnych metod monitorowania glikemii i telemedycyny w indywidualizacji opieki nad pacjentem z cukrzycą”.