Reklama
Rozwiń
Reklama

USG bioder u dzieci: lekarze zalecają je zbyt często?

U większości niemowląt wystarczy jedno badanie USG bioder, tymczasem lekarze niepotrzebnie zalecają jego powtarzanie, często wielokrotne. Naraża to rodziców i dzieci na niepotrzebny stres, a system zdrowia – na koszty, czytamy w medonet.pl.

Publikacja: 06.12.2018 21:29

Dysplazja bioder rozpoznawana jest u ok. 4 procent dzieci

Dysplazja bioder rozpoznawana jest u ok. 4 procent dzieci

Foto: AdobeStock

Każde niemowlę do 12 tygodnia życia powinno mieć wykonane USG bioder, by wykluczyć wrodzoną wadę układu ruchu, czyli dysplazję stawów biodrowych.

W Polsce z dysplazją rodzi się 4 procent dzieci. Wada wcześnie wykryta jest łatwo wyleczalna. Przegapiona może doprowadzić do zużycia biodra, a wtedy konieczna jest endoproteza.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zdrowie
Recepta na konkurencyjność przemysłu farmaceutycznego
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Zdrowie
Innowacje w opiece zdrowotnej jako katalizator konkurencyjności
Zdrowie
Pedagożka tłumaczy: ADHD u kobiet wygląda inaczej
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
psychologia
Czym jest ADHD burnout i maska ADHD – wyjaśnia psycholożka Monika Kotlarek
Reklama
Reklama