Reklama
Rozwiń

Leki dla seniorów, impuls dla gospodarki

O tym, jak powinna być komponowana lista darmowych leków 75+, dyskutowali eksperci podczas debaty w redakcji „Rzeczpospolitej".

Publikacja: 18.07.2016 18:22

W debacie wzięli udział: dr Leszek Borkowski, dr Jerzy Gryglewicz, Piotr Błaszczyk, Iwona Schymalla

W debacie wzięli udział: dr Leszek Borkowski, dr Jerzy Gryglewicz, Piotr Błaszczyk, Iwona Schymalla (prowadząca dyskusję), prof. Tomasz Kostka, prof. Ewa Marcinkowska-Suchowierska i dr Bohdan Wyżnikiewicz

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia do jeden z flagowych programów polityki społecznej obecnego rządu. Pomysł cieszy się poparciem środowiska medycznego, które zdaje sobie sprawę, że jedną z głównych przeszkód w leczeniu seniorów jest fakt, że nie zawsze stać ich na leki. Jednak ta idea może zostać wcielona w życie na rozmaite sposoby. Najwyższy czas, by zadać sobie kluczowe pytania o konkretny kształt programu 75+. Jakie leki powinny znaleźć się na tej liście? Czy lista powinna rozszerzać się stopniowo, czy od razu przyjąć kształt ostateczny? Kto powinien być dostawcą leków w pełni refundowanych? Czy postawić na krajowy przemysł farmaceutyczny, co byłoby racjonalne na dłuższą metę, czy szukać szybkich oszczędności, wybierając najtańsze propozycje importerów?

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zdrowie
Wyzwania dla zdrowia publicznego
Zdrowie
Podwyżki dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Ministerstwo Zdrowia odkrywa karty
Zdrowie
Otyłość wyzwaniem cywilizacyjnym XXI wieku
Materiał Promocyjny
Kolacja i odchudzanie – fakty i mity o ostatnim posiłku dnia
Zdrowie
Unijny komisarz ds. zdrowia: Unia Europejska i USA są od siebie mocno zależne