Reklama
Rozwiń

CDC: Delta nie powoduje cięższego przebiegu Covid-19 u dzieci

W Stanach Zjednoczonych po tym, jak wariant Delta stał się dominującym szczepem koronawirusa, liczba hospitalizacji pediatrycznych, spowodowanych przez Covid-19 gwałtownie wzrosła. Ale nowe badanie sugeruje, że nieuzasadnione były obawy, jakoby Delta powodowała cięższy przebieg choroby u dzieci.

Publikacja: 03.09.2021 21:11

CDC: Delta nie powoduje cięższego przebiegu Covid-19 u dzieci

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

qm

Amerykańska agencja ds. zdrowia CDC przeanalizowała dokumentację szpitalną 10 procent populacji USA w okresie od 1 marca 2020 r. do 14 sierpnia 2021 r. Oznacza to, że kontrola objęła zarówno okres przed pojawianiem się wariantu Delta, jak i po tym, jak stał się on dominującym szczepem. Za datę graniczną uznano 20 czerwca.

Najmniej hospitalizacji dzieci (od urodzenia do ukończenia 18 lat) zanotowano między 12 czerwca a 3 lipca br. Wówczas wskaźnik ten wyniósł 0,3 osoby na 100 tys. W tygodniu kończącym się 14 sierpnia było to już 1,4 osoby na 100 tys., zanotowano więc prawie pięciokrotny wzrost liczby chorych dzieci w szpitalach. Najwyższy poziom notowano na początku stycznia (1,5 na 100 tys.), kiedy przez Stany Zjednoczone przetaczała się zimowa fala zachorowań, spowodowana wariantem Alfa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zdrowie
Wyzwania dla zdrowia publicznego
Zdrowie
Podwyżki dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia. Ministerstwo Zdrowia odkrywa karty
Zdrowie
Otyłość wyzwaniem cywilizacyjnym XXI wieku
Materiał Promocyjny
Kolacja i odchudzanie – fakty i mity o ostatnim posiłku dnia
Zdrowie
Unijny komisarz ds. zdrowia: Unia Europejska i USA są od siebie mocno zależne