Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników tym razem samorząd notarialny zrezygnował ze stacjonarnych spotkań. Informacje prawne dotyczące spraw związanych z ochroną majątku będzie można uzyskać mailowo oraz na czacie i w trakcie transmisji prowadzonej na żywo w sobotę, 28 listopada. Ale także telefonicznie w indywidualnych rozmowach z notariuszami. Porady są oczywiście bezpłatne.

Notariusz kojarzy się zwykle ze sprawami spadkowymi i sprzedażą nieruchomości, ale w kancelarii notarialnej można załatwić także sprawy ważne dla przedsiębiorców, jak zabezpieczenie roszczeń, zawarcie ugody czy powołanie zarządcy sukcesyjnego. Wielu czynności prawnych można dokonać alternatywnie przed sądem i w kancelarii notarialnej, np. w sprawach dziedziczenia, oszczędzając często pieniądze, a zawsze czas. Poświadczenie dziedziczenia u notariusza trwa ok. 2 godzin, a w sądzie czeka się na stwierdzenie nabycia spadku kilka miesięcy.

Czytaj także: Gdzie i do kogo zwrócić się o bezpłatną poradę prawną w czasie pandemii?

W tym roku notariuszom będą towarzyszyć eksperci z Biura Rzecznika Finansowego. Mają informować, na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytu oraz pożyczki.

Szczegółowe informacje można uzyskać po adresem: www.porozmawiajznotariuszem.pl