fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poradniki

Gdzie i do kogo zwrócić się o bezpłatną poradę prawną w czasie pandemii?

Adobe Stock
Osoby, które potrzebują pomocy prawnej, także w czasie pandemii mogą liczyć na bezpłatne porady adwokata lub radcy prawnego, rzecznika konsumenta, a także studentów wydziałów prawa.

"Rzeczpospolita" przygotowała poradnik, z którego dowiesz się, gdzie i do kogo zwrócić się o bezpłatną poradę prawną w czasie pandemii.

Czytaj w poradniku:

Prawnik pomoże bezpłatnie sprawdzić, czy wypowiedzenie umowy o pracę było legalne, napisze pozew rozwodowy i doradzi samozatrudnionemu.

System bezpłatnego poradnictwa prawnego obejmuje także poradnictwo obywatelskie. Obecnie, tak jak w innych punktach pomocy prawnej, wsparcie można otrzymać e-mailowo lub telefoniczne w określonych godzinach.

Sklep nie chce przyjąć popsutego laptopa? Siłownia nie działa, a ściąga pieniądze z karty? Niezbędna jest mediacja. W takich wypadkach i w innych sprawach czysto konsumenckich bezpłatnie może pomóc miejski lub powiatowy rzecznik konsumentów.

Osoba, której nie stać na płatną poradę prawnika, może liczyć na pomoc studentów. Na każdym uniwersyteckim wydziale prawa oraz w szkołach prywatnych działają kliniki prawa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA