Pusty samolot Virgin Atlantic 787 holowany był ze stanowiska przy terminalu 3, kiedy zawadził o skrzydło Airbusa A350 linii British Airways. Na nagraniach, publikowanych w mediach społecznościowych, można zobaczyć drobne uszkodzenia samolotów oraz służby ratownicze i załogę naziemną na pasie startowym.

Rzecznik Virgin Atlantic powiedział, że na pokładzie holowanego samolotu nie było żadnych pasażerów. W rozmowie ze Sky News przekazał, że maszyna została wycofana z eksploatacji do czasu przeprowadzenia kontroli konserwacyjnych przez zespoły inżynieryjne.

Incydent na lotnisku Heathrow. Samoloty zderzyły się skrzydłami

— Rozpoczęliśmy pełne i dokładne dochodzenie. Bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest zawsze naszym najwyższym priorytetem — mówił rzecznik Virgin Atlantic. Z kolei
rzecznik Heathrow poinformował, że żaden pasażer nie odniósł obrażeń w wyniku zdarzenia. — Nie przewidujemy, że (kolizja) będzie miała jakikolwiek stały wpływ na działalność lotniska — dodał.

Przedstawiciel British Airways powiedział z kolei, że w chwili zderzenia samolot tych linii stał w miejscu. — Nasz samolot jest sprawdzany przez nasze zespoły inżynieryjne i zapewniliśmy alternatywny samolot, aby ograniczyć wpływ tej sytuacji na naszych klientów — poinformował.