Ogień wybuchł w czwartek około godziny 13:49 wewnątrz tunelu na drodze ekspresowej łączącej zachodnie miasto portowe Incheon z miastem Seongnam.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar rozpoczął się po zderzeniu autobusu z ciężarówką. Szybko rozprzestrzenił się na tunel, powodując ogromne chmury płomieni i dymu.

Ratownicy znaleźli pięć martwych osób wewnątrz pojazdów, w tym tych biorących udział w kolizji. Ratownicy początkowo podali liczbę ofiar jako sześć, ale później skorygowali ją do pięciu, mówiąc, że jedna ofiara została policzona dwukrotnie.

Trzydzieści siedem innych osób odniosło obrażenia, takie jak podtrucia i poparzenia. Stan trzech osób jest poważny.

Prezydent Yoon Suk-yeol polecił rządowi dokładne przeszukanie miejsca wypadku, aby upewnić się, że nie ma dodatkowych ofiar i zapewnić pełną pomoc medyczną osobom, które zostały uratowane.

Yoon wezwał również do dokładnej analizy przyczyny zniszczeń, środków zapobiegających powtórzeniu się podobnych wypadków oraz natychmiastowej inspekcji tuneli akustycznych i podobnych obiektów.

Na miejsce zdarzenia wysłano łącznie 94 wozy strażackie, 219 pracowników straży pożarnej i śmigłowce, a pożar został całkowicie ugaszony po godzinie 16.