Majątkom kandydatów przyjrzał się Business Insider Polska, który opublikował szczegółowe zestawienie oświadczeń majątkowych  Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. 

Jak wynika z dokumentów udostępnionych przez Rafała Trzaskowskiego, obecny prezydent Warszawy posiada 48 tys. zł oraz 4,1 tys. euro oszczędności. Ma też dwa mieszkania - jedno własnościowe o powierzchni 79 metrów kw., którego wartość oszacował na ok. 1 mln zł, drugie 103,5-metrowe o wartości 930 tys. zł. Trzaskowski posiada również ponad 10 tys. zł spadku po matce oraz antyczne meble po rodzicach, wyceniane na ponad 10 tys. zł.

Andrzej Duda z kolei, który przez pięć lat pełnienia funkcji prezydenta RP nie zdecydował się ujawnić swojego majątku, dysponuje ok. 120 tys. zł i ok. 30 560 euro oszczędności. Jest też właścicielem 446 akcji firmy Skotan SA notowanej na GPW. Ma również oszczędności w ramach III filaru sięgające ok. 60 tys. zł i ok. 28 tys. zł. Posiada też wraz z żoną spółdzielcze mieszkanie własnościowe o powierzchni 79,40 m kw. oraz niezabudowaną działkę o powierzchni 325 m kw., która jest w użytkowaniu wieczystym.

Więcej na: Business Insider Polska