Reklama

Erdogan spotka się z papieżem w Watykanie

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan odwiedzi Watykan 5 lutego na zaproszenie papieża Franciszka i podziękuje mu za jego wsparcie ws. Jerozolimy - informują tureckie media.

Publikacja: 16.01.2018 17:38

Erdogan spotka się z papieżem w Watykanie

Foto: AFP

Do spotkania dojdzie po tym, jak papież wyraził sprzeciw wobec jednostronnej decyzji Stanów Zjednoczonych o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesieniu tam swojej ambasady. Jak informuje turecka prasa, Franciszek wspierał także inicjatywy unieważnienia tej decyzji na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Erdogan i papież kilkakrotnie rozmawiali ze sobą na początku grudnia, gdy prezydent zaprosił papieża na nadzwyczajny szczyt Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC), która odbyła się w Stambule w czasie jerozolimskiego kryzysu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Wydarzenia
Zrobiłem to dla żołnierzy
Reklama
Reklama