Senator PO o sondażu "Rz": W wygraną Komorowskiego wierzyło 70 proc.

- W podobnym czasie pięć lat temu pan prezydent (Bronisław) Komorowski miał koło 70 proc. - tak na antenie Radia Zet senator PO Aleksander Pociej komentował opublikowany przez "Rzeczpospolitą" w piątek sondaż IBRiS na temat szans na prezydenturę poszczególnych kandydatów na prezydenta.

Aktualizacja: 27.12.2019 08:10 Publikacja: 27.12.2019 07:57

Senator Aleksander Pociej, PO

Senator Aleksander Pociej, PO

Foto: rp.pl

Z sondażu wynika, że większość, 59,4 proc. ankietowanych uważa, że prezydent Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie w 2020 roku. W wygraną kandydatki PO, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, wierzy 10,8 proc. respondentów.

Na pytanie o wynik Kidawy-Błońskiej Pociej odparł, że "pięć lat temu nikt nie wiedział tak do końca, kim jest pan wtedy kandydat Duda".

- Poczekajmy na kampanię wyborczą, ona się jeszcze nie rozpoczęła. Mam nadzieję, że Małgosia przekona Polaków do swojej kandydatury, do tego, że będzie bezstronnym arbitrem w sporach politycznych, a nie kimś, kto kibicuje tylko jednej stronie sceny politycznej - dodał senator Platformy.

Pociej przyznał jednocześnie, że w organizowanych przez PO prawyborach poparł kandydaturę Kidawy-Błońskiej. Dodał, że od dawna uważał, iż "osobą, która może przyciągnąć do PO więcej głosów może być kobieta".

Pociej był też pytany o tzw. ustawę represyjną przyjętą przed świętami przez Sejm. Senator wyraził nadzieję, że po prawdopodobnym zawetowaniu ustawy przez Senat, w którym opozycja ma większość, Sejmowi nie uda się obalić tego weta. Jak dodał liczy na to, że któryś z posłów partii Porozumienie Jarosława Gowina "pochoruje się akurat na to głosowanie".

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
ORLEN Paczka ma 4000 automatów paczkowych i rośnie w imponującym tempie
Wydarzenia
Kalendarium Powstania Warszawskiego
Wydarzenia
Powstanie Warszawskie. Szanujmy ten błąd