Taśma Morawieckiego. Opublikowano treść nagrania

Śledczy mają nagranie z udziałem Mateusza Morawieckiego. Portal Onet.pl opublikował treść taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

Aktualizacja: 02.10.2018 18:52 Publikacja: 02.10.2018 14:47

Taśma Morawieckiego. Opublikowano treść nagrania

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

O taśmie na której miał zostać zarejestrowany szef rządu mówili kelnerzy skazani za udział w aferze taśmowej. Kelnerzy twierdzą, że to, co obecny premier mówi na tym nagraniu może być dla niego bardzo niewygodne informował wczoraj portal Onet.pl.

Nie wiadomo czy taśma rzeczywiście istnieje, a jeśli istnieje, to kto ją posiada i czy jest na niej coś, co można wykorzystać przeciwko premierowi polskiego rządu. W momencie sporządzenia nagrania Morawiecki pracował jeszcze w banku BZ WBK.

Kelnerzy skazani w sprawie mieli zeznać, że kilkanaście taśm, które są znane opinii publicznej, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Takich nagrań mają być bowiem setki.

Wobec materiału wątpliwości miała rzecznika PiS Beata Mazurek, która uważa, że Platforma Obywatelska obrzuca jej partię pomówieniami i insynuacjami.

Dziś Onet.pl opublikował nagranie, które posiadają śledczy. Premier Mateusz Morawiecki wiosną 2013 roku nie zaprzeczał, że jest bliski rządu PO. Pojawił się wątek objęcia przez niego stanowiska ministra skarbu.

Na nagraniu słychać również rozmowę dotyczącą możliwości odkupienia przez prywatny rosyjski Alfa Bank należącego do PKO BP ukraińskiego banku. Obecny premier rozmawiał z zastępczynią prezesa PGE Bogusławą Matuszewską.

Morawiecki: Ci ruscy mają tyle pieniędzy (…) bieda (…)

Matuszewska: No tak.

Jagiełło: Nie, ale ten Alfa Bank no to jest kojarzony ze służbami rosyjskimi na wprost.

Morawiecki: (…) ku***, proszę cię, każdy bank dotyczący służb eee... absolutnie (…)

Jagiełło: Nie, jeszcze masz (…) bo banki oligarchiczne i służbowe, nie.

Morawiecki: (…) oligarchiczne też są służbowe. Wszystkie są służbowe.

Problemy z OFE

W innej rozmowie Morawiecki zwraca uwagę na problemy, jakie Donald Tusk może mieć z OFE.

Morawiecki: Jakieś wiesz, OFE, nie? To zapytaj tam Johna, co oni o OFE myślą, to za chwilę zrobią nam, jakieś tam wiesz, ruchu na akcjach takie, srakie. OFE pierd**** nam w dół, wiesz, wyceny. Donald się nie zauważy, jak będzie, wiesz, miał bardzo poważny problem, nie. I tak jeździsz po tym świecie, tak się zastanawiasz, wiesz, gdzie jest ta różnica, poza tym, że oczywiście trzysta lat temu daliśmy dupy i zamiast mieć porządnie oświetlone (…) to się bawiliśmy w jakieś tam liberum veto, demokracje szlacheckie i tak dalej.

Kryzys migracyjny

Morawiecki przewiduje również, że Europę czeka kryzys migracyjny. 

Morawiecki: […] W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją.

Matuszewska: Kiedyś przypłyną.

Morawiecki: No ku***. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. […] Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku***, nawet tam z północy Afryki będzie na południe? […] Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz.

Więcej: Onet.pl

Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej