W rozmowie z Polskim Radiem Beata Szydło komentowała dzisiejszą okładkę dziennika "Fakt". Głównym tematem jest ułaskawienie przez Andrzeja Dudę mężczyzny, który dopuścił się czynów pedofilskich.

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", skazany odpowiedział za znęcenia od siódmego roku życia i „wielokrotne dotykanie miejsc intymnych od 11. roku życia". Dramat dziewczynki przerwało dopiero aresztowanie mężczyzny.

- Koncern Axel Springer nie po raz pierwszy próbuje manipulować i wpływać na polską politykę - oceniła w rozmowie z Polskim Radiem europosłanka PiS Beata Szydło.

- Andrzej Duda ma bardzo duże szanse na zwycięstwo, jest prezydentem, który broni polskich interesów, jednoznacznie opowiada się po stronie polskich wartości - ten wściekły atak mnie nie dziwi - dodała.

Była premier przypomniała również debatę w Parlamencie Europejskim z 2016 roku. Pamiętam udział i zaangażowanie Trzaskowskiego i środowiska z nim związanego w przygotowywanie rezolucji przeciwko Polsce - powiedziała.

- Nie dziwię się, że dla międzynarodowego układu sił bardziej odpowiednim prezydentem Polski byłby Trzaskowski, który zgadzałby się na dyktowane przez nich warunki, niż Duda, który jasno i odważnie broni polskich interesów - dodała.

Zdaniem Szydło, "Politycy PO nie rozumieją tego, że UE jest po to by Polska miała równe szanse rozwoju, a nie po to, by była wykorzystywana i poddawana różnego rodzaju presjom".