Miasto tłumaczy, że wpis miał charakter czysto informacyjny i o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Łodzi zawiadomi w taki sam sposób.

- Prawie 70 proc. frekwencji to znak, że wybory prezydenckie to dla Was ważna sprawa. Dlatego przekazujemy informację, że dziś (...) odbędzie się otwarte spotkanie z Rafałem Trzaskowskim" – napisano w piątek na Facebooku łódzkiego ratusza.

W poście dodano, że „Oczywiście jak tylko dostaniemy informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łodzi, również o tym poinformujemy".

Na profilach internetowych łódzkich polityków zawrzało. Mówi się o aferze i złamaniu prawa wyborczego.

Politycy PiS, którzy w Łodzi są w opozycji wobec ekipy Hanny Zdanowskiej z PO (KO), skandalem nazywają umieszczenie w internetowej witrynie urzędu miasta o nazwie "Łódź", zaproszenia na wiec wyborczy kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który odwiedził w piątek miasto i województwo.

-„To po prostu skandal. Ohydne i obrzydliwe jest wykorzystywanie Urzędu Miasta Łodzi do prowadzenia kampanii wyborczej" - komentował zaproszenie na portalu internetowym „Dziennika Łódzkiego" Sebastian Bulak, łódzki radny PiS.

A na swoim profilu na Facebooku dodał: - Niewątpliwie na wiecu coś trzasnęło i tym razem nikt nie ma ze sobą taśmy klejącej. Krótko mówiąc Ci ludzie nie potrafią zorganizować nawet wiecu poparcia bez wpadek i nielegalnych działań promocyjnych a chcą organizować życie Polakom"-napisał radny.

Rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski w rozmowie z lokalnym dziennikiem tłumaczył, że „ 70 proc. frekwencja pokazała, że łodzianie są bardzo zainteresowani wyborami prezydenckimi, dlatego na profilu Łodzi pojawiła się nie tylko informacja o spotkaniu z kandydatem, ale także relacja ze spotkania z mieszkańcami.

- Jednocześnie w postach pojawiło się zapewnienie, że dokładnie takie same co do treści i formy informacje, pojawią się z okazji wizyty w naszym mieście Andrzeja Dudy. Co więcej, taką informację przekazaliśmy do sztabu pana prezydenta. Działania te mają charakter wyłącznie informacyjny i są realizowane w ramach kampanii profrekwencyjnej –podkreślał Marcin Masłowski.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Politycy PiS nie wykluczają, że jeszcze dziś lub jutro o całej sprawie powiadomią prokuraturę i przedstawicieli organów nadzorujących wybory prezydenckie na terenie Łodzi, a także PKW.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.