Organizatorzy obchodów chcą przypomnieć postać satyryka Jerzego Jurandota, współzałożyciela i wieloletniego dyrektora Syreny. Debiutował w latach 20. XX wieku, a popularność zyskał dzięki błyskotliwym tekstom pisanym dla teatrzyków literackich. Był autorem dramatów, wierszy i piosenek, a prywatnie mężem Stefanii Grodzieńskiej. To właśnie jemu poświęcone zostanie muzyczne widowisko „Powróćmy jak za dawnych lat”.
Usłyszymy piosenki z różnych okresów twórczości Jurandota. Są to przeboje, które znają wszyscy. O miłości opowie „Nie kochać w taką noc to grzech” i „Jest taki jeden skarb”. Klimat dawnej stolicy przywoła „Walczyk Warszawy”, a widzów z pewnością rozbawi „Ballada o jednej Wiśniewskiej” oraz „Pieśń o Jasiu nieboszczyku”.
Przedwojenną atmosferę można będzie poczuć, gdy zabrzmią szlagiery Jurandota: „Ada, to nie wypada”, „Nikt mnie nie rozumie tak jak ty” i kuplety „Niedobrze panie Bobrze”. Nie zabraknie oczywiście tytułowego leitmotivu „Powróćmy jak za dawnych lat”.
Nowe aranżacje piosenek przygotował Włodzimierz Korcz. Obok aktorów z Wojciechem Malajkatem, Zbigniewem Zamachowskim i Hanną Śleszyńską na czele zobaczymy Grupę MoCarta. Całość reżyseruje Krzysztof Jaślar.W foyer teatru oglądać będzie można wystawę fotograficzną „Gwiazdorska Syrena”. Zgromadzono na niej powojenne fotosy, współczesne zdjęcia aktorów oraz kadry ze spektakli. To fotograficzna kronika dziejów sceny od 1947 roku do dziś.
Zaplanowano także dzień otwarty – w niedzielę między godziną 11 a 18. Przez drzwi przy ulicy Litewskiej 3 będą mogli przejść wszyscy ciekawscy, którzy lubią zaglądać za kulisy. W programie zwiedzanie teatru, a także przedstawienie „Królowa Śniegu” wystawione z myślą m.in. o dzieciach ze szpitala przy Litewskiej i małych wychowankach z ognisk opiekuńczych Mokotowa.