- Miasto nie zostało poinformowane o planowanych działaniach, jednak nasza reakcja jest natychmiastowa – po skierowaniu na objazdy pojazdów transportu publicznego na ulice wysłaliśmy informatorów i nadzór ruchu – poinformował stołeczny ratusz.

Przemarsz rozpoczął się na rondzie Dmowskiego po godzinie 14. Odbywa się Alejami Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i aleją Poniatowskiego do ronda Waszyngtona, a później ma przebiegać z powrotem tą samą trasą do Dworca Centralnego.

Zamknięte dla ruchu zostały Al. Jerozolimskie na odcinku pl. Zawiszy – rondo Waszyngtona.

Ruch tramwajowy został wstrzymany, a autobusy skierowane na objazdy. Obecnie mieszkańcy mogą skorzystać wyłącznie z metra.

- Na ulice wysłaliśmy informatorów, którzy udzielają pasażerom aktualnych informacji o zmianach w ruchu transportu publicznego. Nasi pracownicy stacjonują m.in. na rondzie Waszyngtona, przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, pl. Zawiszy, pl. Konstytucji, stacji metra Politechnika oraz Ratusz-Arsenał. W newralgicznych punktach ustawiliśmy również specjalne radiowozy z nagłośnieniem - podaje stołeczny ratusz.

W swoim komunikacie podkreśla, że nie informował wcześniej o ewentualnych utrudnianiach, ponieważ policja nie uzgadniała z nim swoich działań.

W związku z utrudnieniami w godz. 8 –24 wprowadzono wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej według następujących zasad:

Bilety ZTM Warszawa honorowane są w pociągach KM na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia w obu kierunkach).

Bilety Kolei Mazowieckich honorowane są w pojazdach ZTM Warszawa (pociągi, autobusy, tramwaje, metro) na obszarze I strefy biletowej oraz w pociągach ŁKA wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

A Bilety ŁKA honorowane są w pociągach KM oraz SKM wyłącznie na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi" ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 11.11.2020 r. godz. 09.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Tegoroczny Marsz Niepodległości odbywa się pod hasłem "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Z uwagi na sytuację epidemiczną wydarzenie ma formę przejazdu samochodowego. Jednak przy rondzie Dmowskiego zebrało się kilkaset osób. Mają biało-czerwone flagi i opaski. Na pl. Defilad natomiast zbiórkę maja członkowie Straży Marszu Niepodległości.