Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 21.10.2015 12:12 Publikacja: 20.10.2015 20:50
Beata Szydło ściśle trzymała się strategii wypracowanej przez swój sztab. Otoczenie Ewy Kopacz nie zadbało o odpowiednią oprawę po zakończeniu debaty
Foto: PAP
Podczas jednego ze spotkań w terenie Beata Szydło dostała nietypowy instrument zrobiony ze zwierzęcego rogu. Gospodarze poprosili, by zapozowała z nim do zdjęcia. – Nie gniewajcie się, ale nie mogę. To byłby materiał do internetowych memów – ucięła kandydatka PiS na premiera.
To najbardziej profesjonalna kampania w historii PiS. Po wizerunkowym przełomie, jakim była kampania prezydencka, trudno było wzbić się na wyższy poziom. Porównania do spektakularnego zwycięstwa Andrzeja Dudy były wręcz kulą u nogi sztabowców, od których domagano się większej kreatywności. Sama Szydło też była nieustannie przyrównywana do Dudy. Wytykano jej brak podobnej energii i charyzmy. Nikt nie zauważył, że tak jak w kampanii prezydenckiej pilnowała, by ściśle trzymać się przyjętego planu, tak teraz pilnie wypełniała zadania, które były realizacją wniosków ze sztabowych analiz.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Koalicja przetrwa, zrobi bardzo dużo dobrej roboty - powiedział w Szymon Hołownia. Jak przyznał marszałek Sejmu, współpraca między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Lewicą "to nie była kaszka z mleczkiem".
Rok po wyborach zapytaliśmy ankietowanych o postrzeganie rzeczywistości. Większość uznaje, że w ich życiu nie zaszły zmiany w porównaniu z okresem rządów PiS.
Choć wytwarzamy blisko trzy czwarte polskiego PKB, to rząd nie przeprowadził żadnych korzystnych dla nas zmian. Poprawił się dialog, ministrowie i politycy z nami rozmawiają, ale niewiele z tego wynika – mówią przedstawiciele organizacji biznesowych.
Komitet Akcji Politycznej Amerykańskich Arabów (AAPAC) oświadczył, że nie poprze w wyborach prezydenckich ani kandydatki Partii Demokratycznej Kamali Harris, ani kandydata Partii Republikańskiej Donalda Trumpa.
Estera Flieger milcząco przyjmuje, że twórcy m.in. „Deklaracji łódzkiej” zakładali, że ich inicjatywa prędzej czy później zyska posłuch wśród politycznych decydentów. Jednak przypisywanie nam, „jajogłowym”, naiwności w tym sensie, o którym pisze autorka, w istocie rzeczy nie jest niczym innym jak świadectwem własnej naiwności. Być może trudno w to uwierzyć, ale ja nadal nie czekam po nocach na telefon z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
- Patrycja Kotecka próbowała zablokować publikację, pomimo, że byliśmy z ministrem Zbigniewem Ziobro umówieni na ukazanie się rozmowy w konkretnym dniu – mówi Jacek Nizinkiewicz o opublikowanym na stronach rp.pl wywiadzie z byłym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym.
Opozycyjni socjaldemokraci wygrali wybory parlamentarne na Litwie. Ale czy uda im się utworzyć stabilny rząd, okaże się po drugiej turze, gdy obsadzone zostanie 63 ze 141 mandatów.
Kongres PiS, który się odbył w sobotę, był skonstruowany w ten sposób, by pokazać, iż „trzeba dużo zmienić, żeby wszystko pozostało po staremu” – powiedział „Rzeczpospolitej” dr Jan Maria Jackowski, analityk polityczny i były senator PiS.
Koalicja przetrwa, zrobi bardzo dużo dobrej roboty - powiedział w Szymon Hołownia. Jak przyznał marszałek Sejmu, współpraca między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą i Lewicą "to nie była kaszka z mleczkiem".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraiński MSZ zaprzeczył, jakoby Ukraina dostarczała dronów rebeliantom z Mali.
Znana z sieci paczkomatów polska firma przyspiesza ekspansję. InPost przejął właśnie całkowitą kontrolę nad swoim brytyjskim biznesem, dokupując udziały w spółkach Menzies i Newstrade. Transakcja warta jest 60,4 mld funtów.
Rząd opublikował projekt przepisów, które zrywają z obowiązującym od lat sztywnym ustalaniem jednakowych godzin pracy dla wszystkich urzędów.
- NATO nie da się zastraszyć rosyjskimi groźbami i będzie nadal silnie wspierać Kijów - zapowiedział sekretarz generalny NATO Mark Rutte podczas swojej pierwszej wizyty w powstającej kwaterze głównej w niemieckim Wiesbaden. Obiekt ma koordynować dostawy broni i szkolenia dla ukraińskich sił zbrojnych
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi uznał, że blokowanie ruchu na Moście Poniatowskiego oraz przed sierpniowym koncertem Taylor Swift w Warszawie przez aktywistów "Ostatniego pokolenia" to forma nieposłuszeństwa obywatelskiego i wymierzył oskarżonym jedynie kary nagan.
Jest wtorek, 15 października. W codziennym podcaście „Rzeczpospolitej” o gospodarce Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
- W tej postaci na pewno nie możemy tego wprowadzić - tak była rzecznik praw obywatelskich, była sędzia TK prof. Ewa Łętowska skomentowała w RMF FM wypowiedź Donalda Tuska z konwencji KO dotyczącą „czasowego zawieszenia terytorialnego prawa do azylu”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas