Aktualizacja: 25.05.2016 11:27 Publikacja: 25.05.2016 11:27
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
Norwid pisał o Polsce jako kraju, gdzie każda książka wychodzi za późno, a każdy czyn za wcześnie. Od XIX w. niewiele się zmieniło - pisze naukowiec i publicysta.
Polska jest ciągle na pierwszej linii, uchodźcy z Ukrainy stale przybywają, i potrzebuje wsparcia, także finansowego, aby móc odpowiedzieć na wyzwania, mówili uczestnicy debaty.
Przedstawiciele rynku rozmawiali o realizacji kontraktów zawieranych na podstawie prawa zamówień publicznych w obliczu skoku kosztów surowców i materiałów oraz o koniecznej zdaniem wykonawców waloryzacji umów przez zamawiających.
Ważnym elementem XXVII edycji Forum Ciepłowników Polskich w Międzyzdrojach – największej konferencji branżowej w kraju, organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie – były warsztaty foresightowe.
Majestatyczne nadwozie, kompletnie nowe wnętrze i napęd, którego wcześniej w Superbie nie było. Co kryje się we wnętrzu nowego flagowca Skody?
Kończy się stary rok, zaczyna nowy, sylwestrowy wieczór przed nami, a my nadal nie wiemy, jak go spędzić. A może tym razem zrobić na sylwestra coś oryginalnego i niecodziennego? 31 grudnia w tym roku może zdecydowanie różnić się od poprzednich i następnych.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, by obdarować bliskich czymś wyjątkowym. Vouchery do Teatru Polonia i do OCH-Teatru stanowią znakomitą propozycję dla miłośników kultury. Są wśród nich bilety dla dwojga, karnety oraz bilety otwarte, które można podarować rodzinie, przyjaciołom, bliskim czy współpracownikom. Dzięki temu obdarowani mogą cieszyć się wyjątkowym wieczorem w teatrze, bez ryzyka nieodpowiedniego wyboru terminu czy spektaklu. A repertuar obu teatrów jest bardzo szeroki - każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Właściciele małych, średnich i dużych firm, eksperci oraz przedstawiciele instytucji publicznych i prywatnych omawiali kluczowe wyzwania stojące przed biznesem w regionie oraz szanse, które ten biznes może wykorzystać.
Od środy 6 grudnia można zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid, chroniącą przed najnowszym wariantem koronawirusa - XBB.1.5, czyli tzw. Krakenem. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, jak można się zapisać na szczepienie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W walkach na Ukrainie zginął były pracownik Urzędu Miasta Lublin.
Luksusowe elektryczne modele Mercedesa nie osiągnęły oczekiwanego sukcesu. Członek zarządu, który był odpowiedzialny za rozwój tej strategii jest obecnie dyrektorem generalnym marki. Czy Oli Källenius będzie musiał pożegnać się z Mercedesem?
Polska jest ciągle na pierwszej linii, uchodźcy z Ukrainy stale przybywają, i potrzebuje wsparcia, także finansowego, aby móc odpowiedzieć na wyzwania, mówili uczestnicy debaty.
Przedstawiciele rynku rozmawiali o realizacji kontraktów zawieranych na podstawie prawa zamówień publicznych w obliczu skoku kosztów surowców i materiałów oraz o koniecznej zdaniem wykonawców waloryzacji umów przez zamawiających.
Od ośmiu lat jesteśmy w Zjednoczonej Prawicy. Nic się nie zmieniło po wyborach, jesteśmy razem w tej samej grupie - mówił w rozmowie z TVN24 wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik.
W sześć dni bitcoin podrożał o 16 proc i wystrzelił powyżej 44 tys. dolarów. Takiego rajdu lider rankingu walut cyfrowych nie doświadczył od maja.
Oferta doszła do skutku. Fundusz Ares sprzedaje akcje dewelopera za 404 mln zł.
Twórcy internetowych patotreści przekroczyli kolejne granice. Zanim jednak pod wpływem bieżących wydarzeń zaczniemy na szybko zmieniać przepisy, skupmy się na lepszym wykorzystaniu istniejących narzędzi. I dajmy czas ustawodawcy na gruntowne przemyślenie zmian.
Pracownica apteki podejrzewała, że straciła pracę, ponieważ nie zaszczepiła się przeciwko Covid-19. Sąd pracy przyznał jej ponad 11 tys. zł odszkodowania.
Nie chodzi o to, by być całkowicie przeciwko wiatrakom - mówiła w rozmowie z RMF FM minister rolnictwa Anna Gembicka.
Wydatki na ekologiczne ogrzewanie są podatkowym kosztem. Trzeba je amortyzować, ale część przedsiębiorców może to zrobić jednorazowo.
"Czy potrafi pan/i wymienić nazwiska w nowym 'dwutygodniowym' rządzie Mateusza Morawieckiego?" - takie pytanie zadano uczestnikom sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Spośród krajów UE embargo na rosyjski autogaz najmocniej uderzy w polski rynek. Dlatego też importerzy domagają się wprowadzania okresu przejściowego i nowych inwestycji.
Pracodawcy, ale także pracownicy dostrzegają potrzebę wprowadzania rozwiązań wydłużających aktywność zawodową.
Protest drogowców niewiele dał. Bruksela uważa, że jest on nielegalny i niemoralny, inni wzywają do przywrócenia porządku, a Kijów skarży się na szkody gospodarcze.
Większość głosujących na Trzecią Drogę uważa, że posłowie raczej nie powinni zajmować się ustawą znoszącą kary za pomoc kobiecie w przerwaniu ciąży.
Gigantyczne zakupy haubic K9 miały dać technologię i pracę rodzimej zbrojeniówce. Skończyło się na obietnicach.
Pełnomocnicy będą mogli udostępnić klientom dokumenty dotyczące ich sprawy np. elektronicznie.
Pod naciskiem Donalda Trumpa republikanie blokują w Kongresie wsparcie dla Kijowa. Niepewna jest też pomoc Unii dla Ukraińców.
Kreml doszedł do wniosku, że Zachód jest już zmęczony wspieraniem Ukrainy i może porzucić Kijów.
Peugeot 208 Rallye nie jest oficjalnym projektem marki, ale efektem pomysłowości dealera czującego nostalgię do lat 80. Z pewnością znajdzie klientów, bo wygląda świetnie.
Warszawskim firmom będzie coraz trudniej konkurować o talenty z zagranicy, jeśli nie poprawi się ocena stolicy w światowym rankingu atrakcyjności metropolii.
W tym roku świąteczny koszyk prezentowy dla dzieci może być chudszy niż zwykle. Aż 70 proc. rodziców kupuje mniej zabawek lub wybiera tańsze zamienniki – wynika z badań przygotowanych przez „dentsu Polska”. Wszystko przez inflację.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas