Bohaterów austriackiego filmu „Rodzina, obczyzna i kasety wideo” Arash T. Riahi rozdzieliła polityka. Od 20 lat mieszkają osobno. Część członków irańskiej rodziny w Ameryce, część w Europie. Ich kontakt ogranicza się do wysyłania nagrań wideo oraz e-maili.

Pewnego dnia rodzina postanawia się spotkać. Wyznaczonym miejscem jest Mekka. Nieprzypadkowo – tylko tu spotkanie nie wzbudzi podejrzeń policji politycznej. Ale w oczach widza Mekka staje się także symbolicznym tłem rozważań o tym, jak odmienna kultura wpływa na poglądy, myślenie i psychikę człowieka.

Po seansie podczas dyskusji będzie można się podzielić swoimi refleksjami. Rozmowę z publicznością poprowadzą Aleksandra Drzał-Sierocka, filmoznawczyni, i Walter Maria Stojana, dyrektor Forum Austriackiego.Chętni mogą też wziąć udział w warsztacie wrażliwości międzykulturowej „Inni między nami”. Zajęcia poprowadzi psycholog Michał Modliński.

Kinoterapia. Spotkania między kadrami, Kino.Lab, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa, ul. Jazdów 2, rezerwacje miejsc na warsztacie: [mail=kontakt@kinoterapia.pl]kontakt@kinoterapia.pl[/mail], bilety: 10 zł – film, 60 zł – warsztat, sobota (25.04), godz. 11 – film, godz. 15 – warsztat