- Poszukiwana zarządzono w całym kraju – mówi rp.pl Jacek Gałązka, szef otwockiej prokuratury.

Śledczy już wydali postanowienie o zarzutach dla N. Będzie on odpowiadał za spowodowanie wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. – Zarzuty zostaną rozszerzone o działanie w recydywie – dodaje prok. Gałązka.

Okazuje się, że 34-letni Mariusz N. ma już na koncie śmiertelny wypadek. W 2002 roku w Otwocku potrącił rowerzystę, który zmarł. N. uciekł. W 2004 roku otwocki sąd skazał go za to na dwa i pół roku więzieni oraz nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego i 3 tys. na rzecz organizacji społecznej. Stracił też prawo jazdy.

N. trafił  do więzienia w 2007 roku i wyszedł w 2009. – Przesiedział niespełna dwa lata. Sprawdzimy dlaczego nie odsiedział całego wyroku – mówi prok. Gałązka.

Dziś prokuratura potwierdza to o czym pisaliśmy już wczoraj. Mercedes, który w środę potrącił 13-letniego chłopca należy do żony N. Ale formalnym użytkownikiem był on.

Auto policja odnalazła wczoraj przed południem w miejscowości Rudzienko w powiecie otwockim znaleziono porzuconego mercedesa sprawcy. Choć samochód nie miał tablic rejestracyjnych, ani naklejek policjanci szybko ustalili do kogo należy m.in. po numerach VIN.

Kobieta została zatrzymana. Trwa jej przesłuchanie w komendzie policji w Otwocku. Na razie nie wiadomo czy ona usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Do tragicznego wypadku doszło w środę ok. godz. 16 miejscowości Czarnówka pod Otwockiem. 13-letni chłopiec wraz z 16-letnią siostrą szedł boczną drogą gruntową, na której nie można zbyt szybko jeździć. Nagle w nastolatka uderzył samochód. Siła tego uderzenia była spora, bo ofiara uderzyła w betonową zaporę. – I to mogło spowodować tak poważne skutki tego wypadku, a w następstwie śmierć chłopaka – mówi jeden z policjantów. Kierowca zbiegł.

Od środy nie ma z nim  Trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny. – Jeśli do poniedziałku nie uda się go odnaleźć to wystąpimy do sądu o list gończy za nim – zapowiada prok. Gałązka.

Autopromocja
Specjalna oferta letnia

Pełen dostęp do treści "Rzeczpospolitej" za 5,90 zł/miesiąc

KUP TERAZ

Mariusz N.  ma 171-75  cm wzrostu, jest średniej budowy ciała. Ma krótkie ciemnoblond włosy, twarz owalną, a odstające wyraźnie uszy to jego cecha charakterystyczna.

Policja, apeluje aby osoby które znają jego miejsce pobytu skontaktowały  z komendą Otwocku  tel. 22 779 40 91 lub 22 60-41-214, a z jednostkami w całym kraju 997 lub 112.