Reklama
Rozwiń
Reklama

Władysław Frasyniuk: Miesięcznice nie mają nic wspólnego z szacunkiem dla zmarłych

- Za chwilę wysypią nam te zwłoki z trumien i każą nam zbiorowo wkładać kawałek do kawałka, klocki, puzzle, po to, żeby właściwe fragmenty znalazły się we właściwej trumnie - powiedział Władysław Frasyniuk w programie Onet Rano, nawiązując do ekshumacji ofiar katastrofy w Smoleńsku. - Okropne jest także to, że część osób daje do zrozumienia, że DNA - nie wiem - stewardessy albo pracownika BOR-u w trumnie z posłem jest to coś uwłaczającego - dodał.

Aktualizacja: 21.06.2017 11:04 Publikacja: 21.06.2017 10:51

Władysław Frasyniuk: Miesięcznice nie mają nic wspólnego z szacunkiem dla zmarłych

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

- Tam nie ma pamięci o ludziach - stwierdził Frasyniuk, komentując miesięcznice smoleńskie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. - Tam nie ma apelu, odczytywania nazwisk, to nie jest tak, że w każdą miesięcznicę przypomina się jakąś postać, to nie ma nic wspólnego z szacunkiem dla zmarłych - powiedział.

- To barbarzyństwo, które się dzieje wokół tych trumien, jest po prostu okropne. Nie ma takiego drugiego kraju na świecie, włącznie z prymitywnymi ludami, gdzie wszędzie, w każdym wyznaniu jest szacunek dla zwłok, szacunek dla zmarłych. Przypomnę, że nawet w bardzo prymitywnych plemionach nawalają się, robią przerwę, chowają zmarłych i znowu się nawalają. A u nas jest tak, że za chwilę wysypią nam te zwłoki z trumien i każą nam zbiorowo wkładać kawałek do kawałka, klocki, puzzle, po to, żeby właściwe fragmenty znalazły się we właściwej trumnie - mówił opozycjonista.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama