Aktualizacja: 20.11.2017 18:12 Publikacja: 20.11.2017 18:12
prof. Aleksandra Hnatiuk
Foto: materiały prasowe
Urodzona w 1961 roku prof. Hnatiuk jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Jako wykładowca Studium Europy Wschodniej UW poświęca się wychowaniu pokoleń tłumaczy literatury polskiej i ukraińskiej. Współpracuje także z Instytutem Slawistyki PAN. W swojej pracy badawczej zajmuje się głównie relacjami literackimi między Polską a Ukrainą oraz problematyką ukraińskiej tożsamości kulturowej i narodowej.
Jest autorką książki „Pożegnanie z imperium" poświęconej ukraińskiej literaturze przełomu lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Za tę publikację została uhonorowana Nagrodą Przeglądu Wschodniego. W 2015 roku wydała również pracę zatytułowaną „Odwaga i strach", podejmującą kwestię polsko-ukraińsko-żydowskich relacji w okupowanym Lwowie.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Profesorowie Igor Cependa i Stanisław Stępień są laureatami tegorocznej nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”.
Nikt nie zapomni, jak Polak brał nieznajomego Ukraińca na granicy za rękę i prowadził go do swojego domu – mówi prof. Igor Cependa.
W poniedziałek wieczorem, w Bibliotece Narodowej, odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. To już XXIII edycja tej nagrody.
27 listopada w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Ołena i Wołodymyr Zełenscy, prezydent Ukrainy i jego małżonka, zostali laureatami tegorocznej edycji nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”
19 grudnia ogłoszenie laureatów XXII edycji Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Im bliżej sprawa jest sądu, tym bardziej absurdalnie wyglądają zarzuty - mówi Oksana Poczobut, żona.
Wolał zostać w więzieniu, niż opuścić ojczystą ziemię. Jest bohaterem dla rodaków i wzorem dla dziennikarzy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas