Czytaj więcej

Wybory parlamentarne. Polacy wybrali Sejm i Senat. Są ostateczne wyniki wyborów

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą kampanię wyborczą. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas słowem, czynem - mówił Mentzen.

Sławomir Mentzen o wyniku badania exit poll: Konfederacja walczyła ze wszystkimi i przegrała

- Ten wynik to exit poll, sondaż. Ostateczne wyniki mogą się jeszcze trochę zmienić. Nie ma co ukrywać, że wiele się nie zmienią, ponieśliśmy porażkę - dodał.

Mentzen mówił, że Konfederacja "miała wywrócić ten stolik i się nie udało".

Czytaj więcej

Michał Szułdrzyński: Czy Jarosław Kaczyński odda władzę?

- Toczyliśmy nierówną walkę przeciwko wszystkim - PiS i KO, i ponieśliśmy porażkę - przyznał lider Nowej Nadziei.

- To nie jest porażka naszej idei, naszych diagnoz, czas już tyle razy pokazał, że mieliśmy rację. To jest nasza porażka, nasza kolejna przegrana bitwa w tej jeszcze długo trwającej wojnie - przekonywał następnie Mentzen. 

Sławomir Mentzen o wyniku Konfederacji w badaniu exit poll: Czuję się współodpowiedzialny, zastanowię się, jakie wyciągnąć wnioski

- Przed nami kolejna kadencja: wiemy, że z całą pewnością dalej będziemy psuć samopoczucie pozostałym partiom, będziemy mówić prawdę, będziemy stać na straży wolności, własności i sprawiedliwości. To wszystko będziemy robić - dodał.

- Kampania wyborcza to czas romantycznego zrywu. To jest wojna pełna zrywów, zwrotów akcji, bitew. Teraz nadszedł czas ciężkiej, mozolnej, mniej widowiskowej ale koniecznej pracy - mówił też lider Nowej Nadziei.

Mentzen porównał kampanię wyborczą do meczu w którym Konfederacja najpierw - wiosną - "strzeliła gole na 1:0 i 2:0", a następnie straciła gola na 1:2, a w końcu skończyło się na porażce 2:3.

- Czuję się współodpowiedzialny za wynik. Przez ostatni rok dałem z siebie wszystko, ale okazało się to dalece niewystarczające - podsumował Mentzen.

- Zastanowię się gdy emocje opadną jakie wyciągnąć wnioski - zapowiedział.