Zbigniew Ziobro znów atakuje Agnieszkę Holland. Nazywa ją "cynglem"

"Agnieszka Holland jest tylko cynglem a jej film pociskiem w Tuskowo/Platformerskiej broni wycelowanej w polski rząd" - pisze minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter).

Publikacja: 22.09.2023 11:05

Zbigniew Ziobro i Agnieszka Holland

Zbigniew Ziobro i Agnieszka Holland

Foto: PAP/Piotr Nowak/Artur Reszko

To kolejny atak ministra sprawiedliwości na Agnieszkę Holland, reżyserkę "Zielonej granicy", która 22 września weszła do kin.

Sondaż: Polacy uważają, że Zbigniew Ziobro powinien przeprosić Agnieszkę Holland

„W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland” – pisał wcześniej lider Suwerennej Polski w mediach społecznościowych, załączając link do wywiadu z reżyserką, którego udzieliła w związku z premierą filmu „Zielona Granica”.

Za słowa te Holland domaga się od Ziobry przeprosin, a 55,2 proc. badanych w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" uważa, że minister powinien przeprosić reżyserkę.

Czytaj więcej

Sondaż. Minister Zbigniew Ziobro powinien przeprosić Agnieszkę Holland

"Pani Holland krzywdzi i obraża młodych polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy ofiarnie bronią polskiej granicy przed hybrydowym atakiem Łukaszenki i Putina" - mówił z kolei Ziobro w spocie, który PiS opublikował 21 września. Ziobro przekonywał w spocie, że "Polacy oczekują od Tuska potępienia filmowych kłamstw szargających polski mundur".

Zbigniew Ziobro o filmie Agnieszki Holland: Paszkwil

Teraz Ziobro pisze, że "gra toczy się o przyszłość Europy, którą lewacy konsekwentnie próbują zamienić w pozbawiony wartości, tradycji i narodowych tożsamości świat multi-kulti".

Minister sprawiedliwości zarzuca Rafałowi Trzaskowskiemu, że ten "finansuje filmowy paszkwil", a Donaldowi Tuskowi, że ten "unieważnia referendum" w którym PiS pyta m.in. Polaków czy zgadzają się na "przyjęcie nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki w ramach przymusowego mechanizmu relokacji".

"Polacy mają uwierzyć, że migranci są dobrzy i potrzebni. A referendalne pytanie o otwarcie granic mają zignorować. Po wygranej wspieranej przez Niemców opozycji mur na granicy będzie rozszczelniony, a potem zniknie. Berlin zaś będzie mógł wreszcie wpuścić do Polski miliony obcych, którzy u nich sprawiają największe problemy. O tym będę te wybory" - podsumowuje Ziobro.

Wbrew słowom ministra sprawiedliwości żadna z partii opozycyjnych nie zapowiada, że chciałaby usunąć ogrodzenie na granicy Polski z Białorusią. Ponadto Polska może być zwolniona z mechanizmu dobrowolnej relokacji uchodźców w ramach UE, ze względu na presję migracyjną ze wschodu i przyjęcie ukraińskich uchodźców.

To kolejny atak ministra sprawiedliwości na Agnieszkę Holland, reżyserkę "Zielonej granicy", która 22 września weszła do kin.

Sondaż: Polacy uważają, że Zbigniew Ziobro powinien przeprosić Agnieszkę Holland

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Wybory
Łukasz Mejza dostał się do Sejmu. Za jego sukcesem miała stać siatka fikcyjnych kont w internecie
Wybory
Marszałek senior: Już 20 listopada Donald Tusk może być premierem
Wybory
Paweł Kukiz nie chce do PiS. Na czym polega spór?
Wybory
Pierwszy sondaż partyjny po wyborach: PiS na czele, spada mobilizacja
Wybory
Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. Sawicki marszałkiem seniorem, Morawiecki ma formować rząd
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?