Informację o śmierci generała podał Onet.
„Dotarła do nas smutna informacja o śmierci generała Waldemara Skrzypczaka. To ogromna strata dla bliskich i dla naszej rodziny wojskowej. Profesjonalizm, oddanie Ojczyźnie, patriotyzm - te słowa przychodzą na myśl, gdy wspominamy Pana Generała” - napisał w mediach społecznościowych minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.
„Dziękuję za tysiące wyszkolonych żołnierzy, za dowodzenie nimi w kraju i na misjach. Za doświadczenie, którym do końca Pan Generał dzielił się z młodym pokoleniem. Dziś nasze myśli i modlitwy są z pogrążona w żałobie Rodziną” - napisał szef MON.
Generał Waldemar Henryk Skrzypczak był jednym z czołowych dowódców współczesnych Sił Zbrojnych RP, uznanym ekspertem wojsk pancernych i generałem broni w stanie spoczynku.