Poszukiwania obiektu, który miał spaść pod Nidzicą. "Zadanie przerwano"

Załoga SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego otrzymała zadania szukania obiektu, który miał upaść w pobliżu Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Niczego nie odnaleziono.

Publikacja: 23.05.2023 15:48

Poszukiwania obiektu, który miał spaść pod Nidzicą. "Zadanie przerwano"

Foto: Adobe Stock

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych podało w komunikacie, że w weekend załogi SAR (Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, określanej mianem SAR od angielskiego Search And Rescue) z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziły dwie akcje poszukiwawczo-ratownicze.

Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę o godz. 0:43 załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, otrzymała zadanie poszukiwania obiektu, którego upadek zaobserwowano w okolicach miejscowości Brzeźno Łyńskie w pobliżu Nidzicy.

Czytaj więcej

Odnaleziono głowicę z rosyjskiej rakiety, która spadła pod Bydgoszczą

Jak przekazano, śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy W-3WARM Anakonda wystartował o godzinie 1:02 i po godzinie lotu osiągnął rejon poszukiwań. "Po pół godzinie poszukiwań zadanie przerwano na polecenie służb koordynujących akcję. Śmigłowiec powrócił na macierzyste lotnisko Oksywie o godz. 3:20" - czytamy.

Brygada zaznaczyła, że była to 757 w ogóle, a 12 w tym roku akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW.

Czytaj więcej

Tajemniczy przedmiot spadł na dom w Wielkopolsce. "Dziura, jakby po jakiejś bombie"

Komunikat w tej sprawie wydało też Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. W wiadomości opublikowanej na Twitterze czytamy, że "20/21 maja załoga dyżurna SAR otrzymała zadanie z PAŻP (Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - red.) poszukiwania obiektu, którego domniemany upadek zaobserwowano w pobliżu Nidzicy".

"Zadanie przerwano w związku z negatywnym wynikiem poszukiwań. Informujemy, że urządzenia cywilne i wojskowe nie zarejestrowały żadnego obiektu" - podano.

Wojsko
Protest pracowników wojska. Błaszczak proponuje, by zostali żołnierzami
Wojsko
Sondaż: Większość Polaków chce dymisji Błaszczaka z powodu rosyjskiej rakiety
Wojsko
Marek Kozubal: Czy większa polska armia odstraszy wroga?
Wojsko
Polska rozmawia ze Szwecją o samolotach wczesnego ostrzegania
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Wojsko
Gen. Skrzypczak: Tusk nie ma prawa nikogo wzywać, a wojskowi go nie wysłuchają
Wojsko
Wyciekły dane żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Udostępniono je w sieci