Reklama
Rozwiń

Resort Ziobry: nagrywania przesłuchań nie będzie

Wprowadzenie obligatoryjnego nagrywania każdego przesłuchania, przy założeniu, że obraz i dźwięk będzie odtwarzany na rozprawie, prowadziłoby do przedłużania postępowań – uważa Ministerstwo Sprawiedliwości, które odpowiedziało Rzecznikowi Praw Obywatelskich na postulat nagrywania wyjaśnień, zeznań, rozpraw, by zmniejszyć ryzyko naruszania praw osób przesłuchiwanych.

Publikacja: 11.07.2022 12:10

Resort Ziobry: nagrywania przesłuchań nie będzie

Foto: Adobe Stock

dgk

Możliwość nagrywania jest przewidziana w art. 147 § 1 Kodeksu postępowania karnego, a przypadki bezwzględnie obligatoryjnego nagrywania wskazuje art. 147 § 2 i 2a k.p.k. Kodeks wskazuje także przypadek względnej obligatoryjności sporządzenia nagrania z art. 147 § 2b k.p.k.

RPO: prawa procesowe wzmocnione obrazem i dźwiękiem

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono