West Station jest wspólną inwestycją HB Reavis oraz Xcity, zlokalizowaną przy dworcu Warszawa Zachodnia. W ramach projektu powstały dwa budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni 69 tys. mkw. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent. Sprzedaż wspólnej inwestycji nastąpiła w wyniku wykonania postanowień umowy inwestycyjnej, na podstawie której przedmiotowa inwestycja została przeprowadzona.

Xcity to spółka z Grupa PKP S.A., realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne głównie na terenach kolejowych. Projekt budowy kompleksu biurowców został zrealizowany w formule joint venture pomiędzy Xcity i Grupą PKP S.A. oraz HB Reavis - stanowi jeden z największych tego rodzaju obiektów w Warszawie. Nabywcą kompleksu biurowego jest Mapletree Investments, jeden z największych globalnie inwestorów nieruchomościowych, z siedzibą w Singapurze.

Xcity reprezentowała kancelaria Hogan Lovells (prawnicy z biura warszawskiego wspierani przez londyński zespół Hogan Lovells), w składzie: Andrzej Dębiec (Partner) w zakresie aspektów podatkowych oraz Bartosz Clemenz (Counsel) w odniesieniu do kwestii nieruchomościowych oraz dokumentacji transakcyjnej. Prace zespołu nadzorował Marek Grodek (Partner) kierujący praktyką nieruchomościową w warszawskim biurze Hogan Lovells.

W skład zespołu transakcyjnego wchodzili również:

Praktyka nieruchomościowa: Ewa Kraszewska (Senior Associate), Michał Zajączkowski (Senior Associate), Marta Popis (Associate, Adam Nowosielski (Associate), Damian Gadomski (Associate), Paweł Gnaś (Lawyer).

Praktyka podatkowa: Zbigniew Marczyk (Counsel), Dorota Walerjan (Counsel) oraz Jan Starybrat (Associate).

Pod względem wartości jest to jedna z największych transakcji w sektorze nieruchomości biurowych w bieżącym roku w Polsce.