Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus: niewiadomych w wyborach prezydenckich wciąż dużo

Nieaktualny adres, doręczenie karty wyborczej na kwarantannie i za granicą, problemy ze skrzynkami wyborczymi i tym, kto ma ich pilnować, ale też z tajnością głosowania. Z tym wszystkim trzeba się będzie zmierzyć.

Publikacja: 08.04.2020 20:51

Koronawirus: niewiadomych w wyborach prezydenckich wciąż dużo

Foto: Adobe Stock

Wybory korespondencyjne dla wszystkich to ogromne zadanie organizacyjne, czasu zaś bardzo mało, a niewiadomych wciąż przybywa. Pewnie część z nich, gdyby doszło do wyborów, usuną rozporządzenia wykonawcze do zmienionego prawa wyborczego i wskazania Państwowej Komisji Wyborczej. Ma pewne doświadczenia, gdyż takie głosowanie było już w Polsce stosowane, tyle że w niewielkiej skali. Dość powiedzieć, że w ostatnich wyborach do parlamentu z tej formy głosowania skorzystało tylko 2 tys. osób, a w zbliżających się wyborach trzeba wysłać 30 mln tzw. pakietów wyborczych pod 14 mln adresów.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo karne
Zabezpieczenie majątku Zbigniewa Ziobry to nie represja
Materiał Promocyjny
Twoja gwiazda bliżej niż myślisz — Mercedes Van ProCenter
Prawo w Polsce
Rozliczenia rządów PiS przez Waldemara Żurka. Przeważają negatywne oceny
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Spadki i darowizny
Jak napisać skuteczny testament? O ważności wydziedziczenia i zachowku
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Spadki i darowizny
Prostsze formalności spadkowe. Sejm znowelizował ustawę o księgach wieczystych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama