Oficjalne pismo w sprawie wyboru nowego Rzecznika Praw Dziecka zostało wydane we wtorek. "W związku z upływem w dniu 14 grudnia 2023 r. kadencji Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka, oraz w związku ze zmianą kadencji Sejmu wyznaczyłem termin na składanie wniosków w sprawie kandydatur na Rzecznika Praw Dziecka" - czytamy w piśmie wydanym przez marszałka Sejmu, Szymona Hołownię.

Z ustaleń "Wirtualnej Polski" wynika, że większość w Sejmie, którą tworzy KO, Trzecia Droga oraz Lewica będzie chciała wystawić wspólnego kandydata. - Decyzje personalne jeszcze nie zapadły, dyskutujemy - mówi portalowi polityk Trzeciej Drogi. - Rzecznik Pawlak już może się pakować. Był tragiczny i na całe szczęście kończy się jego kadencja - dodaje polityk PO.

Niedawno katolicki tygodnik "Niedziela" opublikował felieton Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, w którym napisał on, że w szkołach "wiatr historii zaczął wywiewać prawdziwych ratowników i pozwala ich miejsce zajmować pseudotęczowym przebierańcom".

Kluby parlamentarne mogą przedstawiać swoich kandydatów do poniedziałku 20 listopada do godz. 16.

Czytaj więcej

Rzecznik Praw Dziecka pisze o "pseudotęczowych kolorowych szmatach" w szkołach