Kontuzja Hiszpana, już oficjalnie – to naderwanie mięśni brzucha podczas meczu ćwierćfinałowego z Taylorem Fritzem. Pomimo takiego urazu Nadal wygrał pięciosetowy mecz z Amerykaninem. W czwartek rano badania lekarskie wykonane w Londynie wykazały, że naderwanie mięśnia ma długość 7 mm.

Tenisista podjął wczesnym popołudniem ostrożny trening w Aorangi Park, ale po nim potwierdził podczas zorganizowanej naprędce konferencji prasowej, że grać nie może.

– Niestety, jak możecie sobie wyobrazić, jestem tutaj, ponieważ muszę wycofać się z turnieju. Jak wszyscy wczoraj widzieli, cierpiałem z powodu bólu mięśni brzucha, wiedziałem, że coś z nimi nie było w porządku. Potwierdzam, mam rozdarcie mięśnia. Przez cały dzień myślałem o decyzji, którą należy podjąć. Sądzę, że nie ma już sensu dalej startować w Wimbledonie, jeśli chcę kontynuować karierę. To bardzo trudne okoliczności, ale oczywiste jest, że jeślibym grał w półfinale, pogłębiłbym kontuzję – powiedział dziennikarzom.

Wimbledon
Wyniki

Kobiety – 1/2 finału: O. Jabeur (Tunezja, 3) – T. Maria (Niemcy) 6:2, 3:6, 6:1; J. Rybakina (Kazachstan, 17) – S. Halep (Rumunia, 16) 6:3, 6:3.
Mężczyźni – 1/2 finału: N. Kyrgios (Australia) – R. Nadal (Hiszpania, 2) walkower.

Oznacza to, że Australijczyk Nick Kygrios dotarł do pierwszego finału Wielkiego Szlema po walkowerze. W erze otwartego tenisa takiego przypadku jeszcze nie było. Zmierzy się z Cameronem Norrie lub Novakiem Djokoviciem, którzy w piątek od 14.30 zagrają na korcie centralnym.

Krzysztof Rawa z Wimbledonu