[srodtytul]Don Chichot[/srodtytul]

Pochodzący z La Manchy osioł Rucio chciałby być koniem. Jego najlepszym przyjacielem jest rasowy ogier Rosynant. On z kolei uwielbia leniuchować i za każdym razem z wielkim żalem opuszcza swoją stajnię. Tymczasem obaj kumple wraz z Don Kichotem i jego giermkiem Sancho Pansą wyruszają do odległej Barcelony. Na miejscu czeka na nich Rycerz Srebrnego Księżyca, który wyzwał Don Kichota na pojedynek.

Od zwycięstwa w emocjonującym starciu zależy, czy śmiałek z La Manchy pozna prawdziwą tożsamość pięknej Dulcynei. Niepoprawny marzyciel osobiście jej wprawdzie nie widział, ale już zdążył pokochać, słysząc o niej opowieści Sancho Pansy. Po drodze czwórkę wędrowców spotykają liczne, często niebezpieczne przygody. Muszą zmierzyć się m.in. z bandą przebiegłych łasic oraz tajemniczym Złowrogim.

[i]10.45 | canal+ film | piątek[/i]

[srodtytul]Lot w kosmos[/srodtytul]

Lata 60. XX wieku. Doktor Wilhelm von Huber pracuje dla NASA przy pierwszym amerykańskim projekcie załogowych lotów kosmicznych. Podczas misji ma się odbyć eksperymentalny lot promu kosmicznego. Na jego pokładzie nie będzie człowieka, jedynie szympans Mac. Przypadkowo dowiaduje się o tym syn doktora von Hubera, Billy. Nikt nie powinien poznać tej tajemnicy, więc w zamian za jej dochowanie chłopiec może pracować przy szkoleniu szympansa. Opiekunką sympatycznego zwierzaka jest doktor Danni McGuinness. Młoda kobieta wspólnie z Billym przygotowuje Maca do samotnej podróży w kosmos. Chłopiec tak bardzo zżywa się z małpką, że nie wyobraża sobie rozstania z nią. Wspaniały film familijny, będący opowieścią o przyjaźni między ludźmi i zwierzęciemi.

[i]7.45 | polsat | sobota[/i]

[srodtytul]Wallace i Gromit: Klątwa królika[/srodtytul]

W spokojnym miasteczku zbliża się wielkie doroczne święto – konkurs warzywny. Mieszkańcom nie udziela się jednak radosna atmosfera. Ich ogródki pustoszy bowiem żarłoczny królik. Niezdarny miłośnik sera i krakersów Wallace i jego sprytny przyjaciel pies Gromit postanawiają w humanitarny sposób pozbyć się szkodnika. W tym celu konstruują odpowiednią maszynę. Robią to na prośbę organizatorki i zarazem jurorki konkursu, pani Campanuli Tottington. Tymczasem snobistyczny Victor Quartermine, pretendent do jej ręki, planuje sam ustrzelić królika, by zyskać miano lokalnego bohatera i serce swojej wybranki. Przynaglana zbliżającym się terminem rozpoczęcia konkursu pani Tottington pozwala mu rozpocząć polowanie...

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

[i]11.35 | tvn | środa[/i]

[srodtytul]Beethoven 2[/srodtytul]

Druga część przygód sympatycznego czworonoga. Alice, jej mąż George i ich dzieci, nie wyobrażają sobie życia bez pupila rodziny – bernardyna o imieniu Beethoven.

Pewnego dnia zauważa on piękną suczkę tej samej rasy – Missy – i natychmiast się w niej zakochuje. Na drodze do szczęścia psiej pary staje jednak wyjątkowo chciwa i bezwzględna właścicielka suczki, Regina. Dla niej Missy jest tylko kartą przetargową podczas sprawy rozwodowej. Tymczasem dzieci Newtonów zaniepokojone dziwnym zachowaniem pupila, postanawiają go śledzić.

Okazuje się, że Beethoven i Missy mają szczenięta. Wkrótce pojawia się Regina z zamiarem sprzedania szczeniaków. Rodzeństwo Newtonów i sam Beethoven muszą wkroczyć do akcji.

[i]15.55 | tvp 2 | środa[/i]