[srodtytul]Pan Samochodzik i praskie tajemnice[/srodtytul]

Kazimierz Tarnas przeniósł na ekran popularną powieść Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic”. Tym razem tytułowy bohater bada sprawę zaginionego obrazu. Reżyser zawsze twierdził, że robienie filmów dla dzieci jest zdecydowanie trudniejsze, gdyż trzeba operować prostym językiem. – Ważne, by im pokazywać dobro zwyciężające zło – mówi reżyser. Tak też się dzieje w filmie nakręconym dokładnie przed 20 laty.

[i]9.35 | Kino Polska | Sobota[/i]

[srodtytul]Tryumf Pana Kleksa[/srodtytul]

Niezwykłe przygody Pana Kleksa, jego przyjaciół i ucznia Adama Niezgódki, którzy dzielnie stawiają opór intrygom Alojzego Bąbla. Tomasz Miłkowski, młody autor komiksów w piśmie „Świat Fantazji”, przeżywa impas twórczy i szef grozi mu wyrzuceniem z pracy. Tomek sięga po swoją ulubioną powieść Jana Brzechwy, by puścić wodze fantazji i zilustrować ją w formie komiksu. Akcja filmu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach – realistycznej oraz baśniowej – animowanej, której bohaterowie zostali przeniesieni z kart powieści Jana Brzechwy.

[i]19.00 | HBO | Sobota[/i]

[srodtytul]Minkey detektyw[/srodtytul]

Minkey (sympatyczny szympans) i Mike (detektyw) byli świetnymi szpiegami. Przez wiele lat współpracowali, wykonując niebezpieczne misje. Kiedy Mike przeszedł na emeryturę, aby zająć się swoją córką Amelią, nie przewidział, że zerwanie z przeszłością okaże się trudne. Po 10 latach Amelia konstruuje pewien wynalazek, którym jest zainteresowany zły dr Farley... Świetny film familijno-przygodowy Roberta Vince'a trzymający w napięciu całą rodzinę. A przy tym pełen zabawnych sytuacji, które rozśmieszą dzieci i rodziców.

[i]10.45 | Polsat | niedziela[/i]

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

[srodtytul]Morska opowieść[/srodtytul]

Owdowiały profesor Oksfordu Thomas Bradley prowadzi badania nad starożytnymi zaklęciami miłosnymi. Problem w tym, że coraz bardziej realna staje się wizja utraty dotacji na ich kontynuowanie. Mężczyzna przeczuwa, że jest bardzo bliski naukowego przełomu. Razem z 12-letnią córką Sereną udaje się na jedną z greckich wysp. Serena wie, że ojciec potrzebuje nowej miłości, która zaleczy ranę po śmierci żony. Pewnego dnia Thomas poznaje przepiękną syrenę Nereid... Wspaniały film dla całej rodziny.

[i]9.25 | HBO 2 | Poniedziałek[/i]