Roberto Escobar Gaviria w wywiadzie odniósł się do śmierci scenografa "Narcos". 37-letni Carlos Munoz Portal szukał w Meksyku miejsc, w których można kręcić nowe odcinki serialu.

Jego ciało znaleziono niedaleko San Bartolo Actopan, przy granicy stanu Hildago. Okolica charakteryzuje bardzo wysoka liczba morderstw. - To bardzo niebezpieczne - powiedział 71-letni Escobar. - Szczególnie bez naszego błogosławieństwa. To jest mój kraj - dodał.

W rozmowie z Hollywood Reporter brat Pablo Escobara przyznał, że wystąpił do platformy Netflix z roszczeniami na kwotę miliarda dolarów. Jego zdaniem twórcy serialu bezprawnie nawiązują do rodziny Escobarów. Prawa do wizerunku rodziny ma firma Escobar Inc. założona przez przez Roberto Escobara Gavirię w 2014 roku.

Mężczyzna skierował swoje roszczenia w ubiegłym roku, a w odpowiedzi miał otrzymać od prawników list z pogróżkami. Gaviria zapowiedział, że jeśli nie otrzyma odszkodowania, zniszczy serial.

Serial "Narcos" przedstawia historię narkotykowego gangu z Medelin. Grupą kierował Pablo Escobar. Roberto Escobar Gaviria  był księgowym kartelu. W 1992 roku trafił do więzienia, gdzie spędził 10 lat.