Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 04.09.2025 23:45 Publikacja: 21.06.2024 04:30
Adam Ferency
Foto: Monolith films
Na gali rozpoczynającej festiwal, który potrwa od 22 do 24 czerwca w Sopocie, wręczone zostaną Wielkie Nagrody Festiwalu, przyznawane za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Ich tegorocznymi laureatami są: Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
Szczepkowska była już laureatką „Dwóch Teatrów” w 2016 roku. Otrzymała wtedy nagrodę aktorską, grając w swoim autorskim spektaklu „Goła baba”. Tym razem w Sopocie będzie można przypomnieć sobie „Portret wenecki” z jej udziałem według Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej oraz „Antygonę” Jeana Anouilha zrealizowaną przez Andrzeja Łapickiego.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Jan Klata reżyseruje „Krzyżaków” Sienkiewicza w Olsztynie na osiemdziesięciolecie Teatru im. Jaracza. To będzie...
Putinowska Rosja, owładnięta epidemią upadku, została na Festiwalu Salzburskim sportretowana w „Zamieci” wg Soro...
Scena Letnia Teatru „Po Kolei” zaprasza do Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu na weekendowe spektakl...
Jeden z największych gigantów światowego teatru, Robert Wilson, reżyser, architekt, scenograf, artysta wizualny...
Marzę, żeby powstał w Kazimierzu obiekt multifunkcyjny, który mógłby służyć jako sala kinowa, teatralna, muzyczn...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas