W zajęciach uczestniczą osoby z całego świata, m.in. Kuby, Maroka, Konga, Turcji, Izraela, Chin, Pakistanu, Niemiec, Belgii, Ukrainy czy Białorusi. Cudzoziemcy poznają świat teatru razem z Polakami, wymieniają się doświadczeniami i poznają swoje kultury. Biorą w nich udział, zarówno ludzie zaangażowani w sztukę, jak i nie mający artystycznego doświadczenia.

Nowe warsztaty rozpoczną się 12 lutego w Ośrodku Kultury Ochota. Będą odbywać się co wtorek od godziny 19 do 21. Efektem zajęć będzie spektakl w czerwcu 2013 r.

Uczestnicy warsztatu mają dużą wolność  – to z ich improwizacji i historii powstaje scenariusz wydarzenia finałowego. Dzięki ćwiczeniom teatralnym,

zadaniom aktorskim, pracy z przedmiotem i ciałem, rozwijają wyobraźnię, uczą się ekspresji i współpracy w grupie oraz przełamują strach przed wystąpieniami publicznymi.

Strefa WolnoSłowa specjalizuje się organizacji warsztatów teatralnych dla Polaków i cudzoziemców. Każdy z nich kończy się wielokulturowym spektaklem, granym w znanych miejscach Warszawy, takich jak Sen Pszczoły, Instytut Teatralny czy dawny Nowy Wspaniały Świat. Najsłynniejsze przedstawienia fundacji to „Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie!" i „Przywiozę tu swoje podwórko", cieszące się zainteresowaniem widzów i ludzi teatru.

Zgłoszenia na warsztat należy wysyłać na adres mailowy: info@strefawolnoslowa.pl

Koszt: 350 zł za 20 spotkań od lutego do czerwca 2013 r.