„TANGO laboratorium” to projekt muzyczny nawiązujący do historii argentyńskiego tanga, które z tańca przedmieść i domów publicznych Buenos Aires przeistoczyło się - dzięki takim mistrzom gatunku jak Astor Piazzolla - w jedno z najważniejszych (obok jazzu i rocka) zjawisk pieśniarskich i literackich XX wieku.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć współczesne interpretacje popularnych tang z lat trzydziestych Diescepolo i Cadicamo takich jak „Por una cabeza”, „Nostalgia”, „Tango Cambalache”

- W „TANGO laboratorium” bawię się formą, przetwarzam ją, przekraczam. Tango to gra spojrzeń, gestów. To teatr. Ale też zawsze tango to ucieczka – mówi Marta Górnicka, wokalistka, aktorka i reżyserka, która debiutowała na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Jej interpretacje utworów Piazzolli zaowocowały płytą wydaną dla Polskiego Radia „Tango 3001”.

Polskie teksty napisali Jacek Dehnel, poeta, tłumacz, prozaik autor m.in. powieści „Lala” i laureat Paszportu Polityki oraz tłumaczka Anna Kryczyńska-Pham. Nowe aranżacje przygotował Tomasz Filipczak.

[b]Występują:[/b]

Marta Górnicka: śpiew

Tomasz Filipczak: fortepian, aranżacje

Klaudiusz Baran / Rafał Grząka: akordeon, bandoneon

Dawid Lubowicz: skrzypce

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Konrad Kubicki: kontrabas

Szczegóły: [link=http://www.tat.pl/]www.tat.pl[/link]

[ramka]KONKURS

Dla naszych czytelników podwójne zaproszenia na:

14 listopada, godz. 19 - 3 podwójne zaproszenia

15 listopada, godz. 19 - 3 podwójne zaproszenia

Wygra 6 pierwszych zgłoszeń na adres [mail=kultura@rp.pl]kultura@rp.pl[/mail]. Zwycięzców poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie proszę wpisać tytuł spektaklu.

[link=http://www.facebook.com/pages/Serwis-Kulturalny-rppl/140157390741]Zostań fanem serwisu na Facebooku[/link] - informacje o konkursach - zaproszenia na koncerty, do teatru, ciekawe książki [/ramka]