Aktualizacja: 29.05.2018 10:02 Publikacja: 29.05.2018 09:58
- Ja bardzo umacniam Bronisława Komorowskiego w tym, żeby chciał startować - powiedział Aleksander Kwaśniewski
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Zdaje się, że chce (startować w wyborach) - mówił o Komorowskim Kwaśniewski, wyrażając nadzieję, na polską delegację do Parlamentu Europejskiego, w której "znajdą się postaci wybitne, rozpoznawalne, mające swoją wagę na rynku europejskim".
Kwaśniewski dodał, że także "Włodzimierz Cimoszewicz poważnie o tym myśli". - Wiem, że są rozmowy z innymi byłymi premierami, choćby ze strony lewicy. Myślę, że Leszek Miller by nie odmówił. Ma poważne argumenty Marek Belka. Tak że bardzo bym się cieszył - ocenił.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg informuje, że USA rozmawiają z Rosją o możliwościach współpracy z Gazpromem przy projektach energetycznych w Europie i Azji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. AP informuje, że Ukraińcy nie mają już pocisków ATACMS.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziennikarka Fox News podała, że kwestie wyborów prezydenckich na Ukrainie nie były omawiane w czasie rozmów delegacji USA i Ukrainy w Dżuddzie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 marca doszło do zmasowanego ataku ukraińskich dronów na Moskwę.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że USA i Ukraina są bliskie porozumienia ws. wznowienia przekazywania przez Waszyngton informacji wywiadowczych Kijowowi.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Edwarda Pasewicza, gdy był bezrobotny, szefowie dyskontów nie chcieli zatrudnić, widząc w CV, że to pisarz, a Ministerstwo Kultury odmówiło stypendium - uratowała społeczna zbiórka. W tle jest brak ustawy o statusie artysty. Prace trwają już dekadę.
Którą z koncepcji geopolitycznych powinna przyjąć Polska? Jedyna realna jest droga transatlantycka, która prowadzi z Waszyngtonu przez Londyn, Paryż, Berlin do Warszawy. Stąd jest dobry start i droga do Kijowa już wytyczona.
Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, iż w ostatnim czasie łączna liczba użytkowników aplikacji mObywatel przekroczyła dziewięć milionów. Jednocześnie poinformowano o pracach nad 15 nowymi funkcjami, które wzbogacą aplikację.
26 marca wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia. Dla pacjentów oznacza to, że już wkrótce będą mieli pełny dostęp do swojej dokumentacji medycznej zarówno w Polsce, jak i podczas podróży do innych krajów Unii Europejskiej.
„Która z tych partii jest Pani/Pana zdaniem w stanie najskuteczniej zapewnić Polsce bezpieczeństwo w obecnej sytuacji geopolitycznej?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko analizują, jak kampania prezydencka w Polsce została przytłoczona przez wydarzenia międzynarodowe. Od starcia Radosława Sikorskiego z Elonem Muskiem po dyskusję o obecności amerykańskiej broni jądrowej w Polsce – geopolityka staje się głównym tematem debaty publicznej. Jakie konsekwencje ma to dla kandydatów na prezydenta i jakie strategie przyjmują poszczególni politycy?
W czwartek napisaliśmy, że belgijska prokuratura wszczęła śledztwo sprawdzające, czy reprezentanci chińskiego koncernu Huawei nie złamali prawa, lobbując w Parlamencie Europejskim. Są nowe fakty w tej sprawie.
PiS nie dostrzega sygnałów o możliwym resetowaniu relacji USA-Rosja, trwając w bezwarunkowym sojuszu z Ameryką. Jednocześnie walcząc o jednomyślność, wspiera Węgry, które dziś blokują bardziej antyrosyjską politykę UE.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas