Reklama

"To dziwne, że Trump czuje się lepiej w towarzystwie despotów"

Niedoszły kandydat Demokratów na prezydenta, Bernie Sanders, wyraził zdziwienie faktem, że prezydent USA Donald Trump czuje się lepiej w towarzystwie przywódców krajów autorytarnych, niż w czasie rozmów z liderami państw demokratycznych - odnotowuje amerykański "Newsweek".

Aktualizacja: 11.06.2018 21:45 Publikacja: 11.06.2018 19:05

"To dziwne, że Trump czuje się lepiej w towarzystwie despotów"

Foto: AFP

arb

To komentarz Sandersa do przebiegu szczytu G7, w czasie którego Trump odrzucił wspólny komunikat przygotowany przez przywódców pozostałych uczestników szczytu w Kanadzie.

Prezydent USA wyjechał z Kanady przed zakończeniem szczytu G7, udając się do Singapuru, gdzie 12 czerwca ma rozmawiać z Kim Dzong Unem. W drodze do Singapuru napisał na Twitterze, że premier Kanady Justin Trudeau jest "nieuczciwy" i "słaby". Zarzucił też Kanadzie "obciążanie amerykańskich rolników, robotników i firm kosztami wysokich ceł".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1299
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1298
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Rosja na gospodarczej krawędzi? Koreański chaos
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1297
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1296
Reklama
Reklama