O porozumieniu poinformował Juncker na Twitterze. "Tam gdzie jest wolna, tam jest umowa. My to mamy" - napisał, dodając, że porozumienie jest "uczciwe i wyważone" oraz "świadczy o zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań". Stwierdził też, że będzie rekomendował Komisji Europejskiej zatwierdzenie umowy.
Boris Johnson potwierdził, że w sprawie warunków brexitu zawarto „wielką nową umowę” z UE. „Teraz Parlament powinien sfinalizować brexit w sobotę, abyśmy mogli przejść do innych priorytetów, takich jak koszty utrzymania, opieka zdrowotna, przestępstwa z użyciem przemocy i nasze środowisko” - napisał na Twitterze.
Wcześniej o swojej dezaprobacie dla umowy poinformowała Demokratyczna Partia Unionistyczna, która jest kluczowym sojusznikiem premiera Borisa Johnsona. Wsparcie ze strony DUP jest niezbędne, by plan Johnsona uzyskał zgodę Izby Gmin. Ale Arlen Foster, liderka DUP, i szef parlamentarnej frakcji tego ugrupowania Nigel Dodds stwierdzili, że „nie mogli poprzeć zapisów dotyczących kwestii celnych”.
Nie minęło pół godziny od informacji o uzgodnieniu umowy, gdy DUP poinformowała, że nie akceptuje jej kształtu, co oznacza, że Johnson nie ma żadnej gwarancji na przyjęcie porozumienia w Izbie Gmin.