Tobias Weller pokonał ostatnie 750 metrów dystansu w pobliżu swego domu w Sheffield w północnej Anglii. Chłopiec przekroczył metę przy aplauzie sąsiadów, został też nagrodzony medalem przez swoją matkę.

Na zbiórkę zorganizowaną przez dziewięciolatka darczyńcy wpłacili już ponad 40 tys. funtów. Chłopiec miał nadzieję zebrać 500 funtów. Pieniądze mają trafić do szkoły specjalnej, do której uczęszcza Tobias Weller oraz do szpitala dziecięcego w Sheffield.

Do przeprowadzenia akcji Wellera zainspirował weteran II wojny światowej "kapitan Tom" Moore, który spacerując po ogrodzie przy pomocy chodzika zebrał na brytyjską służbę zdrowia ponad 30 milionów funtów. W uznaniu swych zasług Moore został wyróżniony tytułem szlacheckim.

Cytowany przez Sky News dziewięciolatek powiedział, że po ukończeniu wyzwania czuje się wspaniale. - Jestem wniebowzięty, że udało się zebrać tyle pieniędzy. Inne dzieci, które nie mają tyle szczęścia, co ja, będą mogły z tych funduszy skorzystać - dodał.

Dziewięciolatek zaznaczył, że dzięki wysiłkowi włożonemu w maraton stał się silniejszy. Matka Tobiasa Ruth Garbutt podkreśliła, że gdy chłopiec zaczynał, był w stanie pokonać dziennie 50 metrów, a teraz uporał się z dystansem 750 m. - Jestem z niego ogromnie dumna - oświadczyła.