Jak informuje Radio Zet, koronawirus został wykryty u jednego z gości, który wziął udział w weselu w miejscowości Kotfin w gminie Gielniów. Po uroczystości osoba ta trafiła do szpitala z objawami koronawirusa. Około 130 uczestników wesela czeka teraz na wyniki badań.

„Co trzecią osobę, która nieco ponad tydzień temu bawiła się na weselu. I już teraz wiadomo, że przyjęcie zamieniło się w nowe ognisko zakażeń. Koronawirus został już wykryty u jedenastu osób. Między innymi u dziecka, które zdążyło pójść do przedszkola. Teraz trzeba przebadać też inne dzieci i personel placówki. Większość gości wesela była z powiatu Opoczyńskiego. A to w tej chwili jeden z trzech regionów w województwie łódzkim z największą liczbą zakażeń” - podaje Radio ZET.

31 maja w Gielniowie w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej także brała udział osoba zakażona koronawirusem. Sanepid starał się znaleźć wszystkich uczestników uroczystości. Choć od komunii minęły już ponad dwa tygodnie, nie przybyło wówczas nowych zakażeń.

W miejscowości potwierdzono także inne pojedyncze przypadki zakażenia. Sanepid poinformował, że test nauczycielki ze szkoły podstawowej w Gielniowie dał wynik pozytywny. Kobieta obecnie przebywa w izolacji domowej. Kwarantanną objęci są również członkowie jej rodziny, uczniowie, którzy brali udział w konsultacjach oraz ich bliscy. Łącznie jest to około 70 osób.