Aktualizacja: 09.07.2020 06:29 Publikacja: 08.07.2020 21:00
Tak po wojnie wygląda miasteczko Az-Zahra koło Aleppo
Foto: AFP
Ceny żywności wzrosły w ostatnich miesiącach dwukrotnie. Jak wynika z danych World Food Program, największa drożyzna panuje w południowej prowincji Sweida, gdzie w ostatnich tygodniach doszło do antyrządowych protestów. W stosunkowo spokojnym, zamieszkałym przez Druzów regionie są jednak przejawem desperacji ludności, której w dziewiątym roku wojny nie grożą już bomby, ale głód.
W całym kraju brakuje wielu podstawowych produktów, a średnia miesięczna realna płaca spadła w ostatnim półroczu o trzy czwarte, do równowartości ok. 14 dol. Pół kilograma chleba kosztuje dziś 64 centy, tyle co kilogram ziemniaków.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow zapewnia, że ukraińscy żołnierze nie dostali się w okrążenie w obwodzie kurskim.
W pożarze, który wybuchł w klubie nocnym w mieście Kočani w Macedonii Północnej, gdzie na koncercie zebrało się ponad tysiąc osób, zginęło co najmniej 59 osób. 155 osób zostało rannych - poinformował macedoński minister spraw wewnętrznych Pancze Toszkowski.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg informuje, że USA rozmawiają z Rosją o możliwościach współpracy z Gazpromem przy projektach energetycznych w Europie i Azji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. AP informuje, że Ukraińcy nie mają już pocisków ATACMS.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziennikarka Fox News podała, że kwestie wyborów prezydenckich na Ukrainie nie były omawiane w czasie rozmów delegacji USA i Ukrainy w Dżuddzie.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow zapewnia, że ukraińscy żołnierze nie dostali się w okrążenie w obwodzie kurskim.
Rosyjska inwazja trwa już ponad trzy lata. W sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o wycofaniu wojsk z Sudży w obwodzie kurskim w Rosji.
W przyszłym tygodniu może dojść do rozmowy prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina. Przedstawiciele strony amerykańskiej liczą, że uda się doprowadzić do trwałego pokoju na Ukrainie.
Lockheed Martin wraz ze spółką Q-CTRL opracował nowatorski system nawigacji, który obywa się bez satelitarnego GPS. Jest odporny choćby na zakłócenia przez Rosję, które mocno utrudniły działanie amerykańskim rakietom w Ukrainie.
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
Rosyjski regulator rynku lotniczego Rosawiacja domaga się zniesienia przepisów ograniczających działalność przewoźników z tego kraju. Uważa, że „czerwona flaga”, jaką jest oznaczony ten kraj nie ma uzasadnienia.
Zdaniem rosyjskiego niezależnego portalu Verstka, AirBaltic przynajmniej 28 razy próbował kupić rosyjskie paliwo między lutym 2022 a marcem 2024. Jeśli to prawda, to większość z tych zakupów złamałyby antyrosyjskie sankcje.
„Czy Pani/Pana zdaniem Donald Trump jest w stanie doprowadzić do sprawiedliwego pokoju na Ukrainie?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas