"Mimo zapewnień rządu, że dysponuje niezbędnym sprzętem medycznym i środkami do zapobiegania epidemii koronawirusa, w minionym tygodniu do miejskich szpitali trafiły tylko dwa respiratory. Jedno z urządzeń nie może zostać uruchomione, ponieważ placówka nadal czeka na przyjazd firmy serwisowej" - poinformował w ubiegłym tygodniu stołeczny ratusz.

Po tygodniu do miejskich szpitali nadal nie trafiły wszystkie respiratory. - Nadal czekamy na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania koronawirusowi, ponieważ walka z epidemią trwa. Na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego lub Ministra Zdrowia do leczenia osób zakażonych COVID-19 zostało włączonych sześć szpitali nadzorowanych przez miasto. Obecnie w tych placówkach mamy blisko 300 pacjentów „covidowych” - przekazała zastępca prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna za miejską służbę zdrowia, Renata Kaznowska.

Jak informuje warszawski ratusz, miasto przeznaczy do końca tego roku blisko 31 mln zł na zakup sprzętu, aparatury medycznej i środków ochrony indywidualnej w związku z pandemią.

W listopadzie powstały przy Szpitalu Bielańskim kontenery medyczne dla pacjentów SOR. Na miejscu znajduje się 12 miejsce leżących. Kolejny system kontenerów, w pełni wyposażonych w urządzenia medyczne, ma powstać w grudniu przy Szpitalu Wolskim.