- Zdecydowaliśmy się przekazać dodatkowe środki na stworzenie kolejnych punktów szczepienia powszechnego. Jest to dla nas główny kierunek walki z wirusem - mówił na konferencji prasowej w Skierniewicach premier Morawiecki.

- Do końca kwietnia zostaną zaszczepieni wszyscy ci powyżej 60 roku życia, którzy będą chcieli zostać zaszczepieni. Podkreślam także wagę tego, żeby zgłaszać się do szczepienia - zapowiedział szef rządu.

Czytaj także: Ekspert o AstraZenece: Szczepić się tym co dostępne

- Okazuje się, że już w maju dotrze do nas być może nawet 9 milionów szczepionek. A w kwietniu mamy już potwierdzone 5,5 mln i cały czas czekamy na potwierdzenie kolejnego 1,5 mln - poinformował premier.

Kancelaria Premiera poinformowała, że w całym kraju podano do czwartku ponad 7 mln dawek. Pierwszą dawkę otrzymało 4,9 mln osób. Dwie dawki podano ponad 2 mln osób.

Na konferencji prasowej poinformowano również o uruchomieniu pilotażowych nowych formach szczepień. - 15 kwietnia uruchomimy pierwszy pilotaż dla punktów drive-thru. 20 kwietnia ruszą pierwsze punkty szczepień powszechnych. To są wszystko pilotaże. 23 kwietnia rozpoczną się szczepienia prowadzone przez indywidualnych ratowników i panie pielęgniarki. W maju rozpoczną się szczepienia w aptekach, a na przełomie maja i czerwca rozpoczną się szczepienia w zakładach pracy - mówił Michał Dworczyk.

Czytaj także:

Dobowy rekord zgonów. Duda zwołuje Radę Gabinetową

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Lekarz: Masz objawy grypopodobne? Zrób test na COVID

- Pan premier postawił ambitny cel. Mamy łącznie wykonać 20 mln szczepień do końca drugiego kwartału, a wszystkie osoby chętne powinny być zaszczepione przynajmniej pierwszą dawką do końca sierpnia - mówił szef KPRM.

- Dzisiaj po raz kolejny będę rozmawiał z Przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen o tym, aby szczepionek do polski przyjechało jak najwięcej. Nasz proces szczepień działa dobrze, ale musimy zwiększyć zakres jego powszechności - zapowiedział premier.-