Reklama
Rozwiń

Portugalia: Biznes, związki zawodowe i lekarze chcą obowiązkowych masek

Przedstawiciele portugalskiego biznesu, związki zawodowe i lekarze połączyli siły w celu wywarcia presji na portugalski rząd, by ten wzmocnił mechanizmy ochrony zdrowia w miejscach publicznych, co mogłoby umożliwić łagodzenie ogólnonarodowej kwarantanny wprowadzonej w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 - pisze Reuters.

Aktualizacja: 13.04.2020 18:04 Publikacja: 13.04.2020 16:37

Portugalia: Biznes, związki zawodowe i lekarze chcą obowiązkowych masek

Foto: AFP

arb

W liście do premiera Antonio Costy i prezydenta Marcelo Rebelo de Sousy, 167 sygnatariuszy apelu wezwało rząd do wprowadzenia obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych i umieszczenia w miejscach publicznych bezdotykowych dozowników z płynem do dezynfekcji rąk.

"Planowanie wychodzenia z kwarantanny będzie wymagać dodatkowych środków służących powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa (...)" - piszą autorzy listu.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1221
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: NATO przeciw Rosji. Kosmiczna Polska i chińskie zakupy
Świat
Niezależny raport: Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy przekracza 80 tysięcy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1216
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1220