W poprzednich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzono u senatorów Jana Filipa Libickiego i Ryszarda Bobera z Koalicji Polskiej-PSL oraz u Artura Dunina z KO. 4 sierpnia o zakażeniu poinformował z kolei poseł Dariusz Klimczak.

Na kwarantannie przebywa obecnie kilkanaście osób spośród senatorów i kilkanaście spośród personelu - dodaje Onet. W związku z zakażeniami w parlamencie piątkowe posiedzenie Sejmu zostało przesunięte, podobnie jak posiedzenie Senatu. Odwołane są również posiedzenia senackich komisji.

Zgodnie z planem odbyło się natomiast czwartkowe posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego na drugą kadencję zaprzysiężony został prezydent Andrzej Duda.

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 49 515 - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia, informując o 726 nowych zakażeniach i śmierci 18 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Liczba ofiar epidemii w Polsce wynosi 1 774. Odnotowano najwyższą dobową liczbę nowych przypadków koronawirusa od początku epidemii w naszym kraju.