Reklama

Osetia Południowa przyłączy się do Rosji? W lipcu "referendum"

W samozwańczej Republice Osetii Południowej w lipcu zostanie przeprowadzone referendum w sprawie zjednoczenia z Rosją. Dekret w tej sprawie podpisał przewodniczący tamtejszej administracji Anatolij Bibiłow.

Publikacja: 13.05.2022 20:01

Anatolij Bibiłow, prezydent Osetii Południowej, w rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem

Anatolij Bibiłow, prezydent Osetii Południowej, w rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem

Foto: kremlin.ru

zew

Informacja o referendum została opublikowana w serwisie internetowym administracji Osetii Południowej. "Kierując się historycznym pragnieniem ludności Republiki Południowej Osetii zjednoczenia z Rosją (...) prezydent Anatolij Bibiłow podpisał dziś dekret o przeprowadzeniu referendum" - czytamy.

W referendum zadane ma zostać pytanie brzmiące: "Czy popierasz zjednoczenie Republiki Osetii Południowej i Rosji?". Referendum ma zostać przeprowadzone 17 lipca 2022 r. Dekret wchodzi w życie z dniem podpisania - zaznaczono.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1301
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1300
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1299
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1298
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Rosja na gospodarczej krawędzi? Koreański chaos
Reklama
Reklama