Na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia Michał Dworczyk poinformował, że nie można mieć złudzeń, że jakakolwiek polska firma zacznie w najbliższych miesiącach produkować szczepionkę przeciw koronawirusowi.

- Jest kilka firm, które interesują się tą sprawą, jedna z nich, o tej jednej wiemy, że prowadzi zaawansowane rozmowy, ale mówimy o licencji - odpowiedział.

Dworczyk zapowiedział również, że rząd jest gotowy wspierać każdą firmę, która ma potencjał, by rozpocząć produkcję. 

W rozmowie z portalem ISBzdrowie, prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król potwierdził, że prowadzone są rozmowy z dwoma firmami w sprawie wytwarzania kontraktowego szczepionek przeciw koronawirusowi. Król uważa, że firma ma możliwości do produkcji szczepionek. 

W tym tygodniu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował w rozmowie z Polsat News, że za kilka tygodni zostanie uruchomiona w Polfie Tarchomin rozlewnia szczepionki. - W produkcję potrzeba zainwestować ok. 3 mld zł, co nie znaczy, że nie będziemy tego robić - zapowiedział.

W czwartek wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska ocenił, że rozlewnia szczepionki będzie mogła ruszyć najwcześniej jesienią.

Większościowym właścicielem jest Skarb Państwa (93,22% udziału), pozostałe udziały posiadają pracownicy.